Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Održana završna radionica edukativnog ciklusa Ekološko vaspitanje, zdravo odrastanje

Beograd
Foto: Beoinfo
Srpska ekonomija

Pomoćnik gradonačelnika Andreja Mladenović prisustvovao je danas u Osnovnoj školi „Dragan Lukić” u naselju Bežanijska kosa završnoj radionici edukativnog ciklusa „Ekološko vaspitanje, zdravo odrastanje”. Ove radionice, koje obrađuju temu zaštite životne sredine, realizuje kompanija NIS u saradnji sa Udruženjem „Čepom do osmeha”.

Mladenović je istakao značaj ovakve akcije jer podstiče svest o očuvanju životne sredine kod dece. Zahvalio je kompaniji NIS kao društveno odgovornoj kompaniji koja brine o zaštiti životne sredine, javlja Beoinfo.

– Ovo je veoma lep povod da zajedno sa kompanijom NIS obiđemo jednu od beogradskih osnovnih škola. Grad Beograd ima izuzetno dobru saradnju sa kompanijom NIS. Više od 77 različitih projekata uradili smo zajedno od 2010. godine putem programa „Zajednici zajedno”, a vrednost tih projekata je 286 miliona dinara. Danas smo u školi „Dragan Lukić” imali mogućnost da vidimo koliko je značajno da se ulaže u obrazovanje, koliko to deci zaista znači, posebno u okolnostima koje smo imali u poslednje dve godine, a vezano za pandemiju kovida-19 i prelazak na onlajn nastavu – rekao je pomoćnik gradonačelnika.

On je naglasio da je cilj ovakve ekološke akcije sakupljanja čepova da u saradnji sa nevladinim organizacijama kod dece stvori svest o očuvanju prirode i drugačijem načinu života.

– To znači da budu odgovorni prema sredini u kojoj žive, a ta odgovornost je nešto što moramo da negujemo. Ako to usadimo u svest mladih imamo šanse da živimo u zdravoj sredini u budućnosti. To neće biti lako, ali zahvaljujući društveno odgovornim kompanijama, nevladinim organizacijama, ustanovama i institucijama možemo da stvorimo ambijent da se svest dece razvija na pravi način da čuvaju svoju okolinu – poručio je Mladenović.

Vadim Smirnov, zamenik generalnog direktora kompanije NIS, rekao je da je NIS društveno odgovorna kompanija koja je prepoznala značaj ulaganja u ekologiju.

– Shvatili smo smisao ulaganja u ekologiju i u tom cilju sprovodimo razne aktivnosti, od kojih je jedna rad sa decom. Od tih aktivnosti nismo odustali ni u vreme pandemije, a u trenutku kada se sve vraća u normalu pojačaćemo te aktivnosti. Do sada smo u ekološke projekte uložili više od 120 miliona evra, a u prošloj godini smo zajedno sa Gradom uložili u razne projekte preko 18 miliona dinara – rekao je Smirnov i dodao da je veliko zadovoljstvo učestvovati u takvim akcijama.

Olja Ćorović, direktorka Osnovne škole „Dragan Lukić”, zahvalila je kompaniji NIS što su omogućili deci ove škole da steknu nova saznanja iz oblasti ekologije.

– Ovo nije prvi put da naša škola sarađuje sa kompanijom NIS. Naša škola je dobitnik nagrade „Zajednici zajedno” od koje smo dva informatička kabineta opremili pametnim tablama i sa 60 tableta – rekla je Ćorovićeva.

Vanja Petković, predsednica Udruženja „Čepom do osmeha”, istakla je da ovo udruženje već godinama sarađuje sa kompanijom NIS na raznim aktivnostima, a sve u cilju da se poboljša položaj osoba sa invaliditetom i edukuju deca da šire solidarnost prema životnoj sredini.

Ostali naslovi

Beograd štiti kompanije koje posluju sa Gradom od promena cena na tržištu
Srpska ekonomija
Gradskim sekretarijatima i preduzećima čiji je osnivač Grad Beograd data je mogućnost da u cilju obračuna razlike ugovorene cene radova primene formule koje sadrže parametre usklađene sa trenutnom situacijom na tržištu
Izmenjen režim rada linija javnog prevoza tokom održavanja Fajnaj for Evrolige 2022
Srpska ekonomija
Tokom održavanja „Fajnaj for Evrolige 2022” u Beogradu, od 19. maja od 14 časova do 20. maja do 02 časa, kao i od 21. maja od 12 časova do 22. maja do 01 čas doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopštili su iz Sekretarijata za javni prevoz
Trening za pisanje projektnih predloga
Srpska ekonomija
Regionalna privredna komora Zlatiborskog upravnog okruga sa partnerima Privrednom/Gospodarskom komorom Federacije Bosne i Hercegovine i Energisom organizovali su 17. i 18.maja 2022.godine na Zlatiboru besplatan trening za pisanje projektnih predloga
Završna konferencija projekta 100 za budućnost
Srpska ekonomija
Na Završnoj konferenciji ,,100 za budućnost'' predstavljeni su rezultati istoimenog projekta, koji je sproveden u okviru šireg programa Nemačke razvojne saradnje „Inkluzija Roma i drugih marginalizovanih grupa u Srbiji“ koji sprovodi Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Kancelarija za inkluziju Roma AP Vojvodine realizovala je projekat „100 ZA BUDUĆNOST“
Povećana potrošnja dizela i benzina u odnosu na prosek 2021. godine
Srpska ekonomija
Vršilac dužnosti direktora Uprave za rezerve energenata Ministarstva rudarstva i energetike Petar Ilić izjavio je danas da se u poslednje vreme beleži povećana potrošnja goriva, pre svega dizela i motornog benzina, u poređenju sa prosekom potrošnje u 2021. godini
Zaštita i bezbednost rudara prioritet
Srpska ekonomija
Potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović razgovarala je danas sa rukovodstvom JP za podzemnu eksploataciju uglja „Resavica“ o proizvodnji, finansijskoj sitauciji, bezbednosti i zaštiti na radu, kao i o dosadašnjem poslovanju i planovima za konsolidaciju i restrukturiranje
Zapošljavanje mladih izazov u svim privredama Zapadnog Balkana
Srpska ekonomija
Jačanje tržišta rada,  zapošljavanje mladih, podrška i angažovanje talenata mogu znatno ubrzati ekonomski i ukupan razvoj u jugoistočnoj Evropi, istaknuto je u Parizu na konferenciji „Ljudski kapital – Zajedno oblikujemo budućnost“
Srpska ekonomija deli sudbinu evropske privrede
Srpska ekonomija
Srpska ekonomija tesno je vezana sa privredom EU, najpre Nemačkom i svaka nestabilnost i kriza na tom tržištu snažno će uticati i na nas, ocenio je danas Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije i poručio da se moramo pripremiti za ono što nas čeka na jesen
Prioritet snabdevenost privrede i građana energentima
Srpska ekonomija
Ministar finansija u Vladi Republike Srbije Siniša Mali izjavio je danas da Srbiji predstoji mnogo izazova, ali da će se Vlada potruditi da zaštiti građane i obezbedi sve neophodne uslove kako bi privreda mogla da nesmetano funkcioniše
Odgovor na globalne izazove, nastavak izgradnje Otvorenog Balkana
Srpska ekonomija
Za privrednike Srbije, Severne Makedonije i Albanije, najvažnije je nastaviti proces izgradnje i proširenja zajedničkog regionalnog tržišta u okviru Inicijative „Otvoreni Balkan“, kako bi ceo region mogao zajedno da odgovori na sve izazove sa kojima se svet danas suočava, izjavio je Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije na Samitu „Makedonija2025“