Danas je u Francuskoj ambasadi u Beogradu dodeljen Orden umetnosti i književnosti u rangu viteza Milanu Raduloviću, direktoru Muzičke omladine Novog Sada i Novosadskih muzičkih svečanosti, u prisustvu njegove porodice i najbližih saradnika.
Nezaobilazni akter srpske muzičke scene, direktor Muzičke omladine Novog Sada i prestižnih Novosadskih muzičkih svečanosti, Milan Radulović već treću deceniju doprinosi jačanju veza između Srbije i inostranstva organizujući izuzetne koncerte, na radost mnogobrojne publike. Kao strastveni ljubitelj francuske kulture, organizovao je koncerte i spektakle brojnih umetnika različitih muzičkih žanrova: od klasike, džeza, svetske muzike, do baleta i opere… Zahvaljujući njemu, u Srbiji su organizovani koncerti umetnika poput Bojana Zulfikarpašića, Ami Flamer, Mišela Arigona, Erika Le Saža, Kristine Labadens, Katarine Jovanović, Nemanje Radulovića, Rišara Galijana i mnogih drugih.
Dugogodišnji je saradnik Francuskog instituta u Srbiji, sa kojim se organizovao mnogobrojne koncerte i muzičke događaje, pomagao je organizaciju Takmičenja za frankofonu pesmu u Novosadskoj sinagogi od 2011. do 2015. godine. U okviru festivala NOMUS, novosadska publika imala je prilike da uživa u brojnim francuskim baletskim predstavama i koncertima.
U želji da približi kvalitetnu muziku svim generacijama, bio je među pionirima organizovanja muzičkih predstava za decu, pa su tako najmlađi imali priliku da uživaju u Priči o slončetu Babaru, Peći i Vuku, Karnevalu životinja…
Njegov rad prepoznale su i brojne institucije, pa je tako postao laureat nagrada Music Classics Magazine, nagrada Zavoda za kulturu Vojvodine, nagrada grada Novog Sada 2016. godine i Srpskog narodnog pozorišta 2018. godine.
Njegovi brojni projekti i dalje doprinose razvoju lokalne i međunarodne kulturne scene i doprinose popularizovanju francuske, frankofone, evropske i svetske muzike.
- Neumorni ste graditelj mostova kulture između naše dve zemlje i izražavam Vam svu našu zahvalnost na vernoj saradnji sa ambasadom Francuske i Francuskim institutom u Srbiji, kao i sa brojnim umetnicima, orkestrima i institucijama naše zemlje, Francuske. Sledeće godine obeležavam stogodišnjicu smrti velikog francuskog kompozitora Gabrijela Forea. Odlučili ste da to posebno istaknete u programu festivala NOMUS, 24. oktobra sledeće godine i na tome smo Vam veoma zahvalni - rekao je, između stalog, ambasador Francuske u Srbiji Pjer Košar.
Zahvaljujući se na priznanju, Milan Radulović je naglasio da su francuska kultura i umetnost oduvek bili inspiracija širom sveta, samim tim i u stvaraocima u našoj zemlji.
- Svedoci smo da su se brojni umetnici iz naše zemlje školovali, živeli i usavršavali u Vašoj zemlji, upijali i potom prenosili vrednosti i osobenosti francuske kulture. Ono što posebno imponuje je koncept u kulturnoj politici Vaše zemlje – koncept Francuske izuzetnosti, koja je posebnim zakonima i aktima, pre svega kroz mandate dva ministra za kulturu, književnika Anri Malroa i profesora međunarodnog prava, Žaka Langa (našoj sredini verovatno najviše poznatog po ideji da se 21.jun – početak leta, ustanovi kao „Svetski dan muzike“), postavila okvire za podsticanje i zaštitu kvalitetnog stvaralaštva, pri tome ukazujući da kultura i umetnost nisu običan komercijalni proizvod. Ovakav pristup bio je i ostaće jedan od glavnih vodilja i u budućem radu Muzičke omladine - istakao je Radulović.
Poseban poklon prisutnima stigao je od Rite Kinke, supruge Milana Radulovića, istaknute pijanistkinje, koja je na klaviru izvela Debisijevo “Ostrvo radosti”.