Zakon o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova još jedna je novina u procesu kreiranja sveobuhvatne e-uprave u Srbiji. Doprinos ovog zakona ogleda se i na ekonomskom planu, imajući u vidu ulogu trajanja postupka u javnim institucijama prilikom odlučivanja stranih investitora u eventualnim ulaganjima na srpskom tržištu. O tome i o drugim temama saznaćete više u emisiji Srpska ekonomija u ponedeljak u 18:30 na RTS 2.
Državni organi i javne institucije intenzivno rade na procesu omogućavanja građanima Srbije elektronski pristup radu javne uprave, a samim tom i podsticanju efikasnosti i efektivnosti ovih institucija. Stupanje na snagu Zakona o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova još jedna je novina u ovoj oblasti koja će omogućiti građanima da brzo regulišu status vlasništva svoje imovine. Republički geodetski zavod i javni beležnici će imati ključnu ulogu u procesu sprovođenja ovog zakona. Na taj način znatno će se smanjiti procedura regulisanja vlasništva na nepokretnostima, biće izbegnuti dugogodišnji sudski sporovi koji su se bavili utvrđivanjem vlasništva, a poreska uprava će moći da obezbedi bržu i transparentniju naplatu poreza na nepokretnosti.
O značaju, doprinosu i uticaju na ekonomiju novog zakona o postupku upisa u katastar nepokretnosti i vodova, o Muzeju porcenala u Beču, o najnovijim ekonomskim vestima na nacionalnom, regionalnom i evropskom nivou, kao i o aktuelnim kretanjima na produktnom berzanskom tržištu za Srpsku ekonomiji govore: Nela Kuburović, ministarka pravde, Borko Drašković, direktor Republičkog geodetskog zavoda, Jasmina Radovanović iz NALED-a, Srbislav Cvejić, predsednik Javnobeležničke komore Srbije i Tomas Kenig, direktor Manufakture porcelana Augarten.