Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar odbrane Nebojša Stefanović obišao je danas pripadnike 310. samohodnog raketnog diviziona za protivvazduhoplovna dejstva (PVD) koji su angažovani u sastavu stalno zadejstvovanih snaga za kontrolu i zaštitu vazdušnog prostora Srbije u okolini Kragujevca.
Stefanović je ovom prilikom najavio nabavke novih sredstava za ove jedinice i poručio da je važno da građani znaju da je njihova vojska svakog trenutka tu za njih i da nećemo dozvoliti ni u jednom trenutku da nebo Srbije bilo šta ugrozi.
Ministra odbrane dočekali su komandant Ratnog vazduhoplovstva i PVO general-potpukovnik Duško Žarković i komandant 250. raketne brigade za PVD brigadni general Tiosav Janković.
Nakon referisanja komandanta 250. raketne brigade o nameni i zadacima jedinice, Stefanović je razgovarao sa pripadnicima dežurne jedinice i prisustvovao prikazu borbenog rada samohodne raketne baterije za PVD.
Nakon obilaska raketnog položaja jedinice koja je u sistemu dežurstva, ministar odbrane je istakao da njeni pripadnici brinu o našem nebu dvadeset četiri sata dnevno.
On je istakao i da naš sistem odbrane pažljivo prati koje sposobnosti razvijaju armije u svetu.