Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Otvoren novi Regionalni centar za vanredne situacije u Vranju

Vranje
Foto: mup.gov.rs
Srpska ekonomija

Ministar unutrašnjih poslova u Vladi Republike Srbije Aleksandar Vulin istakao je danas, prilikom otvaranja novog Regionalnog centra za vanredne situacije u Vranju, da su vatrogasci-spasioci naši heroji, uvek spremni da zaštite živote i imovinu građana.

Centar u Vranju je jedan od kapitalnih projekata MUP-a i u njemu će biti smešteno Odeljenje za vanredne situacije u tom gradu i Vatrogasno-spasilački bataljon, a u sklopu ovog objekta biće i Nacionalni centar za obaveštavanje za južni i istočni deo Srbije. 

Objekat je opremljen najsavremenijom opremom i trenažnim  centrima i u njemu će se obavljati osnovna i specijalistička obuka novih pripadnika vatrogasno-spasilačkih jedinica i druge obuke pripadnika Sektora za vanredne situacije.

Vulin je naglasio da država intenzivno ulaže u Sektor za vanredne situacije i da slede još značajnija ulaganja u opremu i vozilam, uz napomenu da su vatrogasci-spasioci od početka godine intervenisali 6.029 puta.

Prema njegovim rečima, od toga je 5.000 intervencija bilo na požarima, a njihovim angažovanjem spaseno je 246 osoba, pri čemu je Vatrogasno-spasilački bataljon u Vranju tokom prošle godine imao 1.207 intervencija, uz spasavanje 136 ljudi.

Izgradnja Regionalnog centra u Vranju, koji će umnogome olakšati njihov rad i doprineti većoj efikasnosti, samo je deo zahvalnosti države za sve što oni čine za građane. Nastavićemo da ulažemo u poboljšanje uslova rada i jačanje kapaciteta, jer ovi ljudi zaslužuju i mnogo više, poručio je ministar.

Ostali naslovi

Brisel odobrio Srbiji veće kvote za izvoz čelika u EU
Srpska ekonomija
Evropska komisija usvojila je danas novu Uredbu kojom je izvršena preraspodela kvota za uvoz čelika u EU koje su do sada bile namenjene Rusiji i Belorusiji. Srbiji su povećane kvote za izvoz pojedinih vrsta čelika
Grad Beograd sa Železnicama Srbije uredio osam železničkih stanica
Srpska ekonomija
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić rekao je da je Grad Beograd zajedno sa „Železnicama Srbije” uredio osam železničkih stanica, kako bi sve bilo spremno za puštanje u saobraćaj brzog voza na relaciji Beograd – Novi Sad. On je prilikom današnjeg obilaska završnih radova istakao da nijedna od ovih stanica više ne izgleda kao ranije
Dunavski koridor ključ prosperiteta istočne Srbije
Srpska ekonomija
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u Vladi Republike Srbije Tomislav Momirović obišao je danas, zajedno sa gradonačelnikom Požarevca Sašom Pavlovićem, radove na brzoj saobraćajnici Požarevac–Veliko Gradište–Golubac, koja je ključna za ekonomski, socijalni i turistički razvoj istočnog dela zemlje
Rešavanje pitanja vodosnabdevanja marginalizovanih grupa 
Srpska ekonomija
Ministarka za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog u Vladi Republike Srbije Gordana Čomić izjavila je danas, obilazeći radove na vodovodnoj mreži u selu Pridvorice, da je država posvećena poboljšanju položaja Roma i svih građana koji se nalaze u stanju socijalne potrebe i siromaštva
Zasađeno 96 stabala kedra u parku Ušće
Srpska ekonomija
Kompanija STIHL, koja je vodeći svetski proizvođač  uređaja za poljoprivredu, šumarstvo, hortikulturu, kao i građevinsku industriju, juče je u saradnji sa Javnim komunalnim preduzećem „Zelenilo – Beograd” zasadilo 96 sadnica kedra u parku „Ušće” na Novom Beogradu. Ovaj broj od 96 sadnica simbolizuje broj godina postojanja kompanije, saopšteno je iz „Zelenila – Beograd”
PKS otvorila šalter za preduzetnike u beogradskoj opštini Stari grad
Srpska ekonomija
Privredna komora Srbije (PKS) otvorila je Šalter za preduzetnike u beogradskoj optini Stari grad. Otvaranje je ozvaničeno potpisivanjem Sporazuma o poslovno tehničkoj saradnji između Sektora preduzetništva PKS i opštine Stari grad
Održana 3. sednica Parlamenta privrednika Južnobačkog upravnog okruga
Srpska ekonomija
U Regionalnoj privrednoj komori Južnobačkog upravnog okruga u saradnji sa Ministarstvom privrede održana je Treća sednica Parlamenta privrednika Južnobačkog upravnog okruga
Beč izdvaja 124 miliona evra za pomoć građanima
Srpska ekonomija
Finansijsko opterećenje bečkih domaćinstava je poraslo usled povećanja cena energenata u Austriji. Gradonačelnik Beča Mihael Ludvig je nedavno predstavio paket mera za pomoći građanima u vrednosti od 124,3 miliona evra.
Stopa kontracikličnog zaštitnog sloja kapitala zadržana na nivou od 0%
Srpska ekonomija
Izvršni odbor Narodne banke Srbije odlučio je da stopu kontracikličnog zaštitnog sloja kapitala za Republiku Srbiju zadrži na nivou od 0 odsto, imajući u vidu da se ocenjeno učešće realne kreditne aktivnosti u realnom BDP-u nalazi ispod svog dugoročnog trenda, kao i prisutan nastavak globalne neizvesnosti izazvane širenjem novih sojeva virusa korona i porastom geopolitičkih tenzija
Informacije o ekološkim i zdravstvenim uslovima u Srbiji na jednom mestu
Srpska ekonomija
Besplatna mobilna aplikacija - Galix, koja ima za cilj podršku u jačanju zdravih navika korisnika, na jednom mestu, u realnom vremenu, pruža informacije i omogućava praćenje ključnih parametara korisnih za dnevnu organizaciju u cilju unapređenja zdravog stila življenja