Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

U Ćićevcu uspešno realizovano više ekoloških projekata

Ćićevac
Foto: Ministarstvo zaštite životne sredine
Srpska ekonomija

Ministarka zaštite životne sredine u Vladi Republike Srbije Irena Vujović posetila je danas opštinu Ćićevac, u kojoj je, uz podršku ovog ministarstva, uspešno realizovano više ekoloških projekata u cilju unapređenja kvaliteta života građana.

Vujović je tom prilikom obišla lokaciju sanirane divlje deponije „Dedin breg“, javne površine koje su ozelenjene, kao i lokaciju na kojoj će se graditi postrojenje za preradu otpadnih voda.

Ona je navela da su povod ove posete rezultati ostvareni tokom prošle godine, kao i dodela nove opreme za odlaganje i sakupljanje otpada, koju je obezbedilo Ministarstvo. 

Ministarka je ukazala na to da je deponija „Dedin breg“ decenijama unazad remetila kvalitet života građana Ćićevca, a sada je očišćena, te je uputila molbu građanima da nastave da vode računa kako bi ova lokacija ostala čista.

Takođe, kako je dodala, prostor nekadašnjeg smetlišta je ozelenjen, a novi put koji se nalazi u neposrednoj blizini više nije zatrpan otpadom, kao što je to bio slučaj prethodnih godina.

Pored projekata koje smo uspešno realizovali u 2021. godini, danas smo ovde da bismo videli šta još možemo da uradimo u cilju unapređenja ekološke slike ove opštine, poručila je ona.

Nakon obilaska lokacije na kojoj je iz sredstava Ministarstva posađeno više od 1.400 sadnica, kao i mesta gde će se graditi postrojenje za preradu otpadnih voda u Ćićevcu, Vujović je sa predsednicom Opštine Mirjanom Krkić potpisala ugovor na osnovu kojeg Ministarstvo dodeljuje ovoj opštini na korišćenje nove kontejnere i kante za odlaganje komunalnog otpada.

Ovaj region očekuju kapitalni zeleni projekti, pre svega izgradnja regionalne deponije „Srnje“. Taj projekat realizuje Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, sa kojim tesno sarađujemo kada su u pitanju ekološki projekti, zaključila je ministarka.

Ostali naslovi

Za projekte prekogranične saradnje Srbije i Crne Gore 3,4 miliona evra
Srpska ekonomija
Pomoćnik ministra za evropske integracije u Vladi Republike Srbije Mihajilo Dašić najavio je danas da će Treći poziv za podnošenje predloga projekata za Program prekogranične saradnje Srbija–Crna Gora biti otvoren do 1. juna
Beograd dobio 300 novih stabala
Srpska ekonomija
Javno komunalno preduzeće „Zelenilo – Beograd” posadilo je tokom prethodnih nekoliko dana 300 stabala na javnim površinama u saradnji sa kompanijom „Euromedik”, saopšteno je iz ovog preduzeća
Novi stanovi za 152 pripadnika VS i MO u Nišu
Srpska ekonomija
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić i potpredsednik Vlade i ministar odbrane Nebojša Stefanović dodelili su danas u Nišu ključeve 152 stana za aktivne i penzionisane pripadnike Ministarstva odbrane i Vojske Srbije
Počela rekonstrukcija malog bazena i izgradnja bazena za bebe na Tašmajdanu
Srpska ekonomija
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić obišao je danas početak radova na rekonstrukciji malog, to jest dečjeg bazena, kao i radove na izgradnji bazena za bebe u Sportsko-rekreativnom centru „Tašmajdan”
Izuzetan značaj proširenja graničnog prelaza Horgoš
Srpska ekonomija
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u Vladi Republike Srbije Tomislav Momirović prisustvovao je danas obeležavanju početka radova na rekonstrukciji i dogradnji graničnog prelaza Horgoš na teritoriji opštine Kanjiža
EU bespovratna sredstva za obnovu tri vinarska sela u Negotinskoj Krajini
Srpska ekonomija
Projekat „EU za kulturno nasleđe i turizam" se bavi razvojem turizma i očuvanju kulturnog nasleđe u Istočnoj Srbiji, finansiraju ga Evropska unija i Nemačka Vlada, a sprovodi Nemačka organizacija za međunarodnu saradnju GIZ uz saradnju sa Ministarstvom trgovine, turizma i telekomunikacija Republike Srbiji
Upis dece u osnovnu školu preko Portala eUprava počinje danas
Srpska ekonomija
Kancelarija za IT i eUpravu Vlade Republike Srbije saopštila je da je od danas ponovo dostupna usluga osnovnih škola za upis dece na Portalu eUprava – eZakazivanje termina za upis i testiranje deteta u osnovnu školu
U finišu svetske izložbe nedelja vode
Srpska ekonomija
Predstavnici oko 60 kompanija i organizacija u oblasti upravljanja vodama, vodnih ekosistema i tretmana pijaćih i otpadnih voda, projektanti, izvođači i investitori hidrotehničkih objekata i cevovoda, kao i firmi koje se bave vodnim transportom učestvuju od 20. do 27. marta na poslednjoj, devetoj tematskoj nedelji „Voda“
Nedelja otvorenih podataka od ponedeljka po petka
Srpska ekonomija
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu Vlade Republike Srbije saopštila je da će, zajedno sa Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), po treći put organizovati Nedelju otvorenih podataka od 21. do 25. marta. Ova manifestacija obuhvatiće sedam događaja u pet lokalnih samouprava – Beograd, Pančevo, Kragujevac, Valjevo i Lazarevac
Nastava u punom obimu
Srpska ekonomija
Nastava u svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji i ove nedelje odvijaće se po prvom modelu, odnosno učenici će nastavu pohađati neposredno