Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Predstavljanje turizma Srbije u Budimpešti

Mađarska
Srpska ekonomija

Turistička organizacija Srbije, u okviru regionalne kampanje kojom se intenzivira promocija turističke ponude Srbije u zemljama u okruženju, organizovala je poslovni događaj u Budimpešti. Prvi u nizu događaja ovog tipa održan je u posebnom, modernom ambijentu svečane sale novootvorenog Hard Rok hotela u centru Budimpešte.

Cilj ovog posebnog događaja na veoma važnom tržištu za srpski turizam je da se predstavi celokupna turistička ponuda Srbije kroz prizmu novog turističkog brenda zemlje, kao da se obnovi postojeća saradnja i uspostavi nova sa predstavnicima turističke privrede i medijima Mađarske.

Nakon prezentacije mogućnosti odmora u srpskim gradovima, prirodnih lepota i manifestacija koje se održavaju tokom cele godine u zemlji, bogate kulturne i gastronomske ponude kao i pogodnosti za porodični i aktivni odmor, biće upriličena i poslovna radionica – susreti predstavnika srpskih agencija i hotela sa mađarskim organizatorima putovanja koji su u velikom broju već potvrdili prisustvo događaju.

Pored predstavnika TOS-a, turizam Srbije predstaviće i turističke organizacije Beograda, Novog Sada, Niša, Vrnjačke Banje i Regija Zapadne Srbije.

Ostali naslovi

Srbija ima najbolju poslovnu klimu u okruženju
Srpska ekonomija
Premijerka Brnabić je poručila da je Vlada Srbije spremna da u potpunosti izađe u susret kako kompanijama iz Italije koje već posluju u našoj zemlji, tako i potencijalnim investitorima i da im u obezbeđivanju najboljih uslova za poslovanje u ovom delu Evrope stoje na raspolaganju Razvojna agencija Srbije i Privredna komora Srbije
Produžen Kolektivni ugovor za zaposlene u predškolskim ustanovama
Srpska ekonomija
Kolektivni ugovor za oko 9.000 zaposlenih u predškolskim ustanovama Grada Beograda produžen je na još godinu dana i njegove odredbe važiće do juna 2023. godine, izjavio je gradski sekretar za obrazovanje i dečju zaštitu Slavko Gak
Izvoz u Rusiju opao, uvoz porastao
Srpska ekonomija
Kineski uvoz iz Rusije porastao je za 56,6 procenata u aprilu, u poređenju s rastom od 26,4 odsto u martu
Crna Gora: Gorivo jeftinije od 14 do 18 centi
Srpska ekonomija
Gorivo je od ponoći jeftinije u Crnoj Gori od 14 do 18 centi, saopštilo je Ministarstvo kapitalnih investicija
Beogradski 35. po redu maraton održava se u nedelju
Srpska ekonomija
Kao i prethodnih godina organizovane su Trka zadovoljstva, polumaraton i maraton, kao i po šesti put Šetnja odgovornih vlasnika pasa. Zbog maratona u nedelju neće raditi "Buvljak"
Edukacijom do liderstva u preduzetništvu
Srpska ekonomija
Kvalitetna edukacija mladih menadžera i preduzetnika ključna je za uspešnu realizaciju poslovnih ideja, razvoj i jačanje biznisa, istaknuto je na otvaranju 6. Lider programa koji organizuje Kanadsko-srpsko poslovno udruženje uz podršku Privredne komore Srbije i Ambasade Kanade u Beogradu. U dvonedeljnom programu učestvuje 45 polaznika
Poskupele pozajmice od 0,2 do 0,6 odsto
Srpska ekonomija
Kamatne stope na nove kredite privredi i stanovništvu blago su porasle ove godine u odnosu na kraj 2021. godine, dinarski krediti za privredu skuplji su za 0,6 procentnih poena, dok su za građane skuplji za 0,2 procentna poena
Ugovor sa korporacijom Oracle kruna uspeha srpske digitalizacije
Srpska ekonomija
Ugovor koji smo potpisali sa korporacijom “Oracle” i samo njihovo prisustvo ovde u Data centru u Kragujevcu, ali i pružanje usluga iz Srbije, nama će dodatno olakšati da dovodimo još novih kompanija u Srbiju. Takođe, i da obezbedimo da naše start-ap i inovacione kompanije još brže rastu, rekla je Brnabić.
Opravdani razlozi za povećanje cene električne energije
Srpska ekonomija
Povećanje cene električne energije je logično jer su poskupele sve komponente za proizvodnju energije, izjavila je ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović, ali je i dodala da će nova cena biti održiva
Ekonomski izgledi za Zapadni Balkan
Srpska ekonomija
Većini zemalja Zapadnog Balkana smanjena je prognoza rasta u poređenju s martovskim procenama