Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Još 250 radnih mesta u novom logističkom centru Lidla u Lapovu

Lapovo
Foto: Kancelarija za saradnju s medijima
Srpska ekonomija

Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić prisustvovala je danas u Lapovu otvaranju drugog logističkog centra kompanije „Lidl“ u Srbiji, u kojem će biti zaposleno 250 ljudi, što će znatno doprineti povećanju standarda u toj opštini.

Brnabić je istakla da se ekonomski rast Srbije nastavlja uprkos svim izazovima i pritiscima u čitavom svetu, napomenuvši da nemačke kompanije kod nas zapošljavaju više od 76 hiljada ljudi, što pokazuje koliko poverenje investitori iz Nemačke imaju u našu zemlju.

Prema njenim rečima, samo tokom 2021. godine ukupan obim razmene roba i usluga sa Nemačkom dostigao je skoro osam milijardi evra.

Ona je ukazala na to da je u prva četiri meseca ove godine nastavljen trend rasta robne razmene između Srbije i Nemačke i da on iznosi skoro 2,5 milijardi evra.

Premijerka je navela podatak da je čak 85 odsto nemačkih investitora koji već posluju u Srbiji, u anketi koju je sprovela Nemačko-srpska privredna komora, reklo da bi ponovo investiralo u Srbiji.

Tako je i „Lidl“, koji je od 2018. godine u našoj zemlji, odlučio da proširi svoje poslovanje ovde. Otvaranjem drugog logističkog centra u Lapovu, koji je veći od onog u Novoj Pazovi, uticaće se i na bolji standard građana Lapova i predstavljaće korak za bolju budućnost, naglasila je Brnabić.

Predsednica Vlade je predočila da je prosečna plata u Lapovu za poslednje četiri godine povećana za 42,9 odsto, kao i da će otvaranjem novih radnih mesta i stvaranjem odličnih uslova u kompaniji „Lidl“, taj trend biti nastavljen.

Premijerka je, u izjavi novinarima, potvrdila da će biti povećanja plata u javnom sektoru i penzija, uprkos izazovima sa kojima se zemlja suočava.

Plate će, kako je istakla, biti povećane u dvocifrenom iznosu, penzije za više od 19 odsto, a biće povećanja i minimalne cene rada.

Posle Nove Pazove, drugi logistički centar otvoren je u prisustvu ministarke trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjane Matić, generalnog direktora kompanije Lidl Srbija Dragana Čigoje, predstavnika Ambasade Savezne Republike Nemačke Denisa Kajzera i predsednika opštine Lapovo Bobana Miličića.

Kajzer je naveo da je kompanija „Lidl“  od početka izgradnje logističkog centra u Lapovu poštovala najviše standarde u održivoj gradnji.

On je rekao da je logistički centar izgrađen u partnerstvu nemačkih i srpskih kompanija kao i da će Nemačka svim raspoloživim sredstvima podržati Srbiju u očuvanju klime i životne sredine, što i jesu prioritetni ciljevi nemačkih kompanija koje posluju u Srbiji.

Miličić je rekao da je otvaranje „Lidla“ velika stvar za stanovnike te opštine koji će se ovde zaposliti i imati priliku da se lično i profesionalno usavršavaju.

On je naglasio da je, pored toga, izgradnjom logističkog centra, značajno unapređena i infrastruktura u Lapovu.

Ova investicija kompanije „Lidl“, čija vrednist je 70 miliona evra, ima veliku važnosti i za privredni razvoj Srbije. Kapacitet centra, čija površina je 57 hiljada kvadratnih metara, a odakle će svakodnevno stizati roba na police „Lidla“ u centralnoj i južnoj Srbiji, jeste 35.000 paleta i 130 utovarnih mesta.

Ostali naslovi

Poreska uprava sprovodi kampanju Iz tvog džepa u tvoj džep
Srpska ekonomija
Povodom uvođenja novog sistema eFiskalizacije, Poreska uprava Republike Srbije u saradnji sa nadležnim Ministarstvom finansija, pokrenula je medijsku kampanju pod nazivom „Iz tvog džepa u tvoj džep“, putem koje će javnost informisati o novom modelu fiskalizacije u Republici Srbiji, koji donosi brojne koristi kako privredi, tako i celoj državi
Ministar Stefanović obišao artiljerijske jedinice u Kraljevu opremljene modernizovanim sredstvima
Srpska ekonomija
Potpredsednik Vlade i ministar odbrane dr Nebojša Stefanović obišao je danas pripadnike jedinica Druge brigade kopnene vojske koje su razmeštene u kasarni „Jovan Kursula“ u Kraljevu, gde je prisustvovao prikazu novouvedenih sredstava naoružanja i vojne opreme
Na lepom plavom Dunavu do 21. avgusta
Srpska ekonomija
Projekat „Na lepom plavom Dunavu” obuhvatiće niz koncerata i umetničkih sadržaja, koji će se od 07. do 21. avgusta održati na katamaranu koji će ploviti Dunavom (Beočin, Begeč, Futog, Rakovački zaliv, Sremska Kamenica, Majmunsko ostrvo)
Letnji odmor na Zlatiboru sve privlačniji
Srpska ekonomija
Na uzorku Turističke organizacije Zlatibor prema kojima je u prvih šest meseci 2022. godine na „zlatnoj planini“ evidentirano preko 165.000 dolazaka u registrovanom i neregistrovanom smeštaju i ostvareno više od 480.000 noćenja, što predstavlja rast od 15 odsto u odnosu na isti period 2021.
Ovoravak novosadskog turizma
Srpska ekonomija
Prva polovina 2022. godine odaje nam utisak da se novosadski turizam u potpunosti oporavio od zastoja uzrokovanog pandemijom korona virusa i vratio uobičajenom trendu rasta turističkog prometa iz meseca u mesec
Helikopterska jedinica MUP-a Srbije gasi požar u Trebinju
Srpska ekonomija
Ministar unutrašnjih poslova u Vladi Republike Srbije Aleksandar Vulin saopštio je da su danas u Trebinje sletela dva helikoptera MUP-a, opremljena odgovarajućim vedrima, i da su zajedno sa kolegama iz Helikopterskog servisa Republike Srpske od jutros ostvarili preko 70 naleta i bacanja vode na požar
Er Srbija prevezla  više od 400.000 putnika  u julu
Srpska ekonomija
Er Srbija je tokom jula preko matičnog aerodroma u Beogradu, kao i vazdušnih luka u Nišu i Kraljevu prevezla više od 400.000 putnika u redovnom i čarter-saobraćaju. To predstavlja najveći broj prevezenih putnika za mesec dana još od oktobra 2013. godine, od kada kompanija posluje pod današnjim imenom
Konkurs za najbolje studentske radove o pristupanju Srbije EU
Srpska ekonomija
Ministarstvo za evropske integracije Vlade Republike Srbije raspisalo je danas nagradni konkurs za izbor najboljih individualnih studentskih radova o evropskoj integraciji i procesu pristupanja naše zemlje Evropskoj uniji. Cilj ovog konkursa jeste da neposredno uključi mlade akademske građane u otvorenu argumentovanu debatu o bitnim aspektima pristupnog procesa i članstva Srbije u Uniji
Intenziviranje saradnje sa EU u oblasti inovacija i visokih tehnologija
Srpska ekonomija
Ministar bez portfelja u Vladi Republike Srbije zadužen za inovacije i tehnološki razvoj Nenad Popović i direktor Evropskog instituta za inovacije i tehnologiju (EIT) Martin Kern potpisali su danas Pismo o namerama za osnivanje Evropskog regionalnog inovacionog haba (EIT Community RIS Hub) u Srbiji
Pripadnici Helikopterske jedinice pomažu u gašenju požara kod Trebinja
Srpska ekonomija
Ministar unutrašnjih poslova u Vladi Republike Srbije Aleksandar Vulin posetiće danas pripadnike Helikopterske jedinice ovog ministarstva, koji su angažovani na gašenju požara u okolini Trebinj