Institut za transfuziju krvi Srbije i Centar za međunarodnu javnu politiku organizuju akciju dobrovoljnog davanja krvi „Karavan ljubavi”, koja će se održati od 19. do 21. novembra prvi put u Beogradu. Transfuziomobil Instituta za transfuziju krvi biće od 10 do 15 časova na nekoliko lokacija.
U subotu, 19. novembra, transfuziomobil će biti u Rakovici, preciznije na Vidikovcu kod Hrama Svetog preobraženja Gospodnjeg, kao i na Čukarici kod „Ada mola”. U nedelju, 20. novembra, krv se može dati u Novom Beogradu kod „Ušća” i na Voždovcu kod Tržnog centra „Banjica”. U ponedeljak, 21. novembra, akcija je planirana ispred Opštine Zvezdara, kao i ispred Starog Merkatora u Novom Beogradu.
Pored ove akcije, Institut i naredne nedelje organizuje brojne akcije na terenu, a spisak lokacija i satnica mogu se naći na sajtu ove ustanove.