Korona je u muzici znak za slobodno produženje trajanja note ili pauze. Nažalost, već neko vreme živimo s koronom druge vrste koja je izazvala pauzu. Pandemija virusa korona usporila je kretanje ljudi, robe i kapitala i izazvala velike probleme u svim oblastima života i rada. U jednom trenutku skoro sve je stalo. Pritom su najveći teret podnela mala i srednja preduzeća.
Časopis Srpska ekonomija delio je sudbinu sa ostalima, ali nismo stali. Tokom vanredne situacije umesto štampanog ponudili smo digitalno izdanje. Tako smo ušli u u četvrtu godinu izlaženja. Trudili smo se, kao i prethodne tri godine, da vas svakodnevno informišemo, da budemo aktuelni, ali i ponudimo teme kojih nije bilo u drugim medijima. Sudeći po vašim reakcijama, u tome smo uspeli.
Još pre nekoliko nedelja bilo je jasno da ćemo morati da naučimo da živimo s virusom za vratom. To važi i za preduzeća koja moraju da se prilagode novonastaloj situaciji. U ovom trenutku nije lako predvideti kako će se situacija sa ćudljivim virusom dalje odvijati. Ali život ne sme da stane. Pre svega, kada je ekonomija u pitanju. Naš mesečnik, kao i celokupna srpska ekonomija, ide dalje.
Pred vama je još jedno digitalno izdanje Srpske ekonomije. Nastavljamo istim tempom, s novim sadržajima. I u ovom broju ostali smo verni sebi i svojim čitaocima, pa nudimo teme i sagovornike kojih uglavnom nema u drugim medijima, kako iz oblasti politike, biznisa i finansija tako i iz kulture, umetnosti, nauke…
Hvala vam što i u ovom teškom periodu čitate Srpsku ekonomiju.
Danka Milošević
Glavna i odgovorna urednica