Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Počinju Dani Beograda u Moskvi

Moskva
Srpska ekonomija

U prestonici Rusije danas počinje manifestacija "Dani Beorgada u Moskvi", tokom koje će, do 27. maja, glavni grad Srbije predstaviti privredne i turističke potencijale, a Moskovljani i svi koji se ovih dana nađu u tom gradu moći će da vide i deo kulturnog nasleđa srpske prestonice.

"Dani Beorgada u Moskvi" trajaće do 27. maja, a u cilju jačanja saradnje dva naroda i dva zemlje zajedno je organizuju gradovi Beograd i Moskva.

Delegaciju glavnog grada Srbije predvodiće gradonačelnik Siniša Mali, a domaćin gostima iz Beograda biće gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanin, javio je Tanjug.

Današnji, prvi dan, posvećen je razvoju privredne saradnje, pa će privrednici iz dve zemlje razgovarati o trgovini, ekonomskoj saradnji, kao i o saradnji u oblasti turizma, na poslovnom Forumu.

"To radimo zajedno sa Privrednom komorom Srbije, jer želimo da ojačamo trgovinske odnose i privučemo investitore iz Rusije. Želimo da im pokažemo šta sve nudimo", rekao je ranije gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

Planirano je i potpisivanje Programa saradnje između Vlade Moskve i grada Beograda u periodu 2018-2020, kao i zaključenje Sporazuma o saradnji između Centralnog okruga grada Moskve i beogradske opštine Savski venac.

Srpska delegacija će tokom posete posetiti Tehnopolis "Moskva" i Centar organizacije drumskog saobraćaja ruske prestonice.

U okviru kulturnog programa, u petak, 26. maja predviđena je poseta Muzeju Nikole Tesle u Kulturnom centru "ZIL" u Moskvi, kao i izložbi fotografija "Beograd u Moskvi".

U centru Moskve biće otvoren "Beogradski kutak", u kojem će nastupiti folklorni ansambl "Talija" i dečji kolektiv "Kosovski božuri", a nakon toga sledi filmski festival Emira Kusturice na kojem će moskovskoj publici biti prikazan film "Na mlečnom putu".

Promoter drugog, dana kulture, biće glumac Miloš Biković, dok će naš košarkaški as Miloš Teodosić trećeg dana promovisati sport.

Sportski program, 27. maja, obuhvata takmičenja dece i omladine u košarci i tenisu, a u jednom od mečeva snage će odmeriti gradonačelnik Beograda Siniša Mali i ministar u Vladi Moskve Sergej Čeremin.

Za kraj, u parku Gorki, veliki koncert održaće Goran Bregović.

Kako je rekao Mali "Dani Beograda u Moskvi" su još jedna šansa da se ojačaju veze između Srbije i Rusije, podsetivši da je Sporazum o saradnji dva grada potpisan pre dve godine, dok su prošle godine održani "Dane Moskve u Beogradu".

Ostali naslovi

Uskoro pruga Raška - Novi Pazar
Srpska ekonomija
Izgradnja pruge Raška - Novi Pazar dužine oko 20 kilometara od neprocenjivog je značaja za privredu tog regiona, razvoj turizma i privlačenje investitora, zaključeno na prezentaciji projekta koji su u Beogradu organizovale „Železnice Srbije" a.d. i Saobraćajni institut CIP
Neto dobit Aerodroma Nikola Tesla veća 21 odsto
Srpska ekonomija
Neto dobit Aerodroma "Nikola Tesla" Beograd je dostigla 831,7 miliona dinara, što je za 21 odsto više u odnosu na isti period 2016. godine
Premijer isprobao novi fijat 500 L
Srpska ekonomija
"FIAT znači tri odsto BDP i gotovo osam odsto izvoza za našu zemlju, rekao je danas premijer Aleksandar Vučić" na promociji novog modela 500 L u fabrici u Kragujevcu
Promocija novog fijata 500L
Srpska ekonomija
U fabrici automobila u Kragujevcu danas će biti promovisan novi, restilizovani model "fijat 500L" koji će se od ove godine proizvoditi u toj fabrici
Autoput Kragujevac- Batočina naredne godine
Srpska ekonomija
Potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva, saobrćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović je najavila danas da će ceo autoput od Kragujevca do Batočine biti završen do polovine naredne godine u dužini od 24 kilometra
Novom aplikacijom, lakši pristup portalu ePorezi
Srpska ekonomija
Poreska uprava (PU) saopštila je da se od danas na sajtu te uprave može preuzeti nova korisnička aplikacija "ePorezi" koja će omogućiti lakši pristup tom portalu
Do kraja godine povećanje privrednog rasta Srbije
Srpska ekonomija
Uprkos spoljnim rizicima, privredni rast Srbije će do kraja godine biti povećan kako bi dostigao planiranih tri odsto, zato što su makroekonomske osnove poboljšane, ocenio je šf kancelarije Svetske banke u Beogradu Toni Verheijen
Saradnjom do održivog razvoja regiona zapadnog Balkana
Srpska ekonomija
Prvi potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je danas na neformalnom sastanku ministara inostranih poslova „Zapadnobalkanske šestorke“ da je saradnja ključ za razvoj regiona zapadnog Balkana
Dinar ojačao
Srpska ekonomija
Dinar je danas ojačao za 0,1 odsto prema evru u odnosu na juče i zvanični srednji devizni kurs je 122,7971 dinara za jedan evro, što je najjača vrednost domaće valute u ovoj godini, objavila je Narodna banka Srbije
Rast proizvodnje hemikalija, gume, plastike i nemetalnih minerala
Srpska ekonomija
Na sednici odbora Udruženja za hemijsku, gumarsku industriju i industriju nemetala dat pregled godišnjeg obima proizvodnje u oblasti hemijske, gumarske i plastične industrije, kao i u sektoru nemetalnih minerala. Konstatovan je značajan porast svih produkcijskih parametara u toku 2016. u odnosu na prethodnu godinu