Upravni odbor Udruženja banaka Srbije je na svojoj VI sednici izabrao gospođu Marinu Papadakis za novog generalnog sekretara, koja će dužnost preuzeti krajem meseca.
Gospođa Papadakis je svoju karijeru započela u renomiranoj advokatskoj kancelariji u kojoj je provela više od 10 godina radeći na korporativnim pravnim poslovima. Karijeru je zatim nastavila kao višegodišnji rukovodilac u Narodnoj banci Srbije, gde je radila u Direkciji za zakonodavno pravne poslove, Kabinetu guvernera, Sektoru za restrukturiranje banaka i kao predstavnik Narodne banke Srbije u Misiji Republike Srbije pri Evropskoj uniji.
Marina je osnovala advokatsku kancelariju u Beogradu, gde je fokus njenog rada bio na korporativnim i komercijalnim pravnim poslovima, uključujući pravo konkurencije, regulatorno i administrativno, kao i evropsko pravo.
Izborom Marine Papadakis za generalnog sekretara Udruženje banaka Srbije će nastaviti da unapređuje saradnju sa svim relevantnim institucijama i akterima na bankarskom i finansijskom tržištu, sa regulatornim telima, sa klijentima banaka i njihovim predstavnicima, a sa trajnim ciljem unapređenja i modernizacije bankarskog sistema Srbije.
Upravni odbor Udruženja banaka zahvaljuje se Vladimiru Vasiću na uspešnom vođenju UBS u prethodnom mandatu i svemu što je učinio na modernizaciji Udruženja, kao i na jačanju pozicije bankarskog sektora u Srbiji i svetu, njegovoj modernizaciji i boljem razumevanju sa svim zainteresovanim javnostima, navodi se u saopštenju Udruženja banaka Srbije.