Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Radovi na izgradnji auto-puta Kuzmin – Sremska Rača teku po planu

Bijeljina
Foto: Kancelarija za saradnju s medijima
Srpska ekonomija

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u Vladi Republike Srbije Goran Vesić razgovarao je danas u Bijeljini sa ministrom saobraćaja i veza Republike Srpske Nedeljkom Čubrilovićem o radovima na izgradnji auto-puta Kuzmin – Sremska Rača, sa mostom preko Save, kao i o nastavku saradnje u oblasti saobraćaja i infrastrukture.

Vesić je tom prilikom konstatovao da saradnja u oblasti infrastrukture između Srbije i BiH, odnosno Republike Srpske, nikada nije bila bolja i ukazao na to da će u narednih nekoliko godina Srbija i Republika Srpska biti povezane sa dva auto-puta i dve brze saobraćajnice.

On je objasnio da će prva saobraćajnica biti Sremska Rača – Kuzmin, duga približno 18 kilometara, i najavio da će kompletan most preko Save biti završen do kraja godine, pri čemu ćemo imati integrisan granični prelaz na auto-putu na teritoriji Srbije, dok će na starom mostu biti integrisan prelaz na teritoriji BiH.

Ministar je precizirao da Republika Srbija finansira radove 80 odsto, dok se 20 odsto finansira iz budžeta Republike Srpske.

Pored toga, kako je ukazao, radi se i na auto-putu Ruma–Šabac, koji će biti gotov do septembra, a nastavljaju se radovi i na brzoj saobraćajnici do Loznice, koja je takođe još jedna veza sa Republikom Srpskom i BiH, čiji se završetak očekuje do kraja 2024. godine.

Vesić je govorio i o putu za Badovince, koji će izlaziti na brzu saobraćajnicu Loznica–Šabac i takođe predstavlja još jednu vezu između Srbije i Republike Srpske.

Prema njegovim rečima, završeno je i projektovanje puta Požega–Kotroman, dok se trenutno završava auto-put do Požege.

Čubrilović je podsetio na to da je projekat izgradnje auto-puta Kuzmin–Sremska Rača veoma važan i da radovi teku predviđenom dinamikom, dodajući da ukoliko budu rešena neka pitanja, kao što je nasip iz reke, radovi mogu da budu završeni i pre 2025. godine.

Resorna ministarstva će nastojati da ispoštuju zahteve izvođača radova, ali i svih zainteresovanih na ovom prostoru, istakao je Čubrilović i napomenuo da i dalje ima nekih nerešenih imovinskih odnosa, dva odsto na ukupnoj trasi, ali da to neće biti problem koji će se odražavati na planirani rok za završetak radova.

Ostali naslovi

Akcija dobrovoljnog davanja krvi Crveno-bela krv
Srpska ekonomija
Tradicionalna akcija dobrovoljnog davanja krvi pod sloganom „Crveno-bela krv” održaće se 27. put, najavio je Institut za transfuziju krvi Srbije. Sutra, od 10 do 18 časova, i u subotu, od 10 do 16 časova, svi građani koji su zdravi i imaju dobru volju dobrodošli su da na stadion „Rajko Mitić” u medija centru dobrovoljno daju krv i priključe se Registru davalaca matičnih ćelija hematopoeze Srbije
Srbija opredeljena za unapređenje saradnje sa SAD
Srpska ekonomija
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić sastala se sa administratorkom Američke agencije za razvoj (USAID) Samantom Pauer, sa kojom je razgovarala o mogućnostima unapređenja buduće saradnje
Na FON-u održan prvi Forum iz projektnog menadžmenta
Srpska ekonomija
Na Forumu se takmičilo šest timova, a cilj je bio da se povežu studenti i privrede kroz učešće u rešavanju izazova specifičnih za IT industriju. Studenti su, takođe dobili priliku da se predstave kompanijama, ali i da naprave prvi korak ka budućoj profesiji i zapošljavanju
Kraljevski kompleks ponovo otvoren za turiste
Srpska ekonomija
Kraljevski mompleks na Dedinju ponovo dočekuje goste. Turistička organizacija Beograda (TOB) organizuje obilaske Kraljevskog kompleksa subotom u 9.30 i 12.30 časova. Turiste će, kada im  za to obaveze budu dozvoljavale, dočekati Prestolonaslednik i Princeza. Obilazak je prijatna šetnja u trajanju od sat ipo, za upoznavanje sa istorijom, zaostavštinom i kulturom naše zemlje
Ulaganja države u Vrnjačku Banju donela odlične rezultate
Srpska ekonomija
Ministar državne uprave i lokalne samouprave u Vladi Republike Srbije Aleksandar Martinović posetio je opštinu Vrnjačka Banja i tom prilikom svečano otvorio Jedinstveno upravno mesto (JUM), u čije je uspostavljanje resorno ministarstvo uložilo 4,2 miliona dinara
Srbija kredibilan i pouzdan partner Evropske unije
Srpska ekonomija
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić razgovarala je sa međunarodnim specijalnim izaslanikom za implementaciju sankcija Evropske unije Dejvidom O’Salivenom, čiji je fokus u radu angažman u dijalogu sa trećim državama i saradnja u zajedničkim akcijama u cilju sprečavanja zaobilaženja sankcija
Čadež: Dobri odnosi Srbije i Mađarske temelj za još snažniju privrednu saradnju
Srpska ekonomija
Srbija i Mađarska neguju dobrosusedske odnose praveći klimu koja nikada nije bila bolja kada je reč o političkim odnosima i zajedničkim projektima i imamo odlične temelje za još bolju privrednu, trgovinsku i investicionu saradnju, poručio je Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije (PKS)
Kontinuirana podrška MO i VS razvoju lokalnih samouprava
Srpska ekonomija
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar odbrane Miloš Vučević ukazao je danas, u razgovoru sa predsednicom Opštine Ruma Aleksandrom Ćirić, na značaj podrške koju Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije pružaju lokalnoj samoupravi na dobrobit svih građana
Obeležen šesnaesti rođendan Svratišta
Srpska ekonomija
Šesnaesti rođendan Svratišta obeležen je u utorak ručkom i radionicama za decu korisnike. Centar za integraciju mladih otvorio je prvo Svratište za decu u uličnoj situaciji, uzrasta od 5 do 15 godina 2007. godine na Zvezdari, a tri godine kasnije otvorena su i vrata Svratišta na Novom Beogradu
Cilj da robna razmena sa Mađarskom dostigne četiri milijarde evra
Srpska ekonomija
Ministar unutrašnje i spoljne trgovine u Vladi Republike Srbije Tomislav Momirović i ministar spoljnih poslova i trgovine Mađarske Peter Sijarto kopredsedavali su danas 13. zasedanju Zajedničke komisije za ekonomsku saradnju Srbije i Mađarske