Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Aerodrom Nikola Tesla 55. godinu završio istorijskim rezultatima

Beograd
Srpska ekonomija

Aerodrom je u 2017. godini ponovo postavio apsolutni rekord sa zabeleženih 5.343.420 putnika, ugostivši po prvi put više od nekada nezamislivih 5 miliona putnika tokom godine. Novi istorijski rekord doneo je povećanje broja putnika od 9 odsto u odnosu na prošlu godinu, dok je prevoz robe i pošte uvećan 40 odsto u odnosu na prethodnu godinu.

Usluge beogradskog aerodroma tokom 2017. godine koristio je u proseku 445.285 putnika mesečno, odnosno 14.364 putnika dnevno ili 599 putnika u jednom satu.

Aerodrom Nikola Tesla Beograd u poslednjih 18 meseci za redom beleži povećanje broja putnika, a u istom periodu i apsolutne mesečne rekorde u broju putnika. U julu je čak četiri puta oboren istorijski dnevni rekord u broju putnika, a poslednjeg dana u mesecu postavljen je i novi apsolutni dnevni rekord sa usluženih 23.139 putnika, dok je u avgustu postavljen apsolutni mesečni rekord, kada je uslužen 641.371 putnik.

Ponuda letova iz Beograda tokom 2017. godine obogaćena je uspostavljanjem letova nacionalne avio-kompanije za Veneciju, dok je avio-kompanija Hainan Airlines nakon 17 godina povezala prestonice Srbije i Kine, preko Praga. Niskotarifna avio-kompanija Wizz Air započela je letove za Fridrihshafen, Nirnberg, Hanover i Maltu, avio-kompanija Atlasglobal za Istanbul, a niskotarifna avio-kompanija Transavia za Amsterdam.
Ponudu atraktivnih letova nastavićemo već za 10 dana, kada će iranska nacionalna avio-kompanija Iran Air direktnim letom povezati prestonice Srbije i Irana nakon 27 godina. Samo dve nedelje kasnije i druga iranska avio-kompanija Qeshm Air najavila je početak letova za Teheran, avio-kompanija Vueling od 24. marta letove za Barselonu, a avio-kompanija easyJet će od 31. jula započeti letove za Bazel.

I ovogodišnja turistička sezona bila je najuspešnija u istoriji Aerodroma, a broj putnika u čarter saobraćaju veći je 28 odsto u odnosu na prošlu sezonu. Ova godina karakteristična je i po daleko većem interesovanju inostranih turista da organizovano putuju u Beograd i Srbiju.

Aerodrom je u 2017. godini zabeležio visoku tačnost (redovnost) polazaka svih letova od 85 odsto, dok je procenat letova sa velikim kašnjenjem iznosio samo 2,5 odsto.
Tačnost polazaka letova nacionalne avio-kompanije Air Serbia od njenog nastanka stalno se poboljšavala, što je rezultat kontinuiranog usklađivanja i unapređivanja saradnje. Čak 88 odsto polazaka svih letova nacionalne avio-kompanije u 2017. godini obavljeno je bez zakašnjenja, što je izuzetno visoka tačnost prema svetskim merilima. Procenat letova nacionalne avio-kompanije sa velikim kašnjenjem iznosio je samo 1,8 odsto u 2017. godini.

Aerodrom Nikola Tesla Beograd i u 2018. godini očekuje nastavak trenda povećanja broja putnika, a stalno unapređenje ponude letova i najava uspostavljanja novih linija najbolji su dokaz da su Beograd i Srbija sve atraktivnija destinacija, a Aerodrom Nikola Tesla Beograd siguran i pouzdan partner, navodi se u saopštenju AD Aerodrom Nikola Tesla Beograd

Ostali naslovi

Republički geodetski zavod uveo novi IT sistem u Beogradu
Srpska ekonomija
Služba za katastar implementirala je prvu fazu novog softverskog rešenja u svih 17 beogradskih opština i uvela unapređeni informacioni sistem za katastar nepokretnosti, usled čega su uoči praznika nastale gužve pred šalterima, saopštio je Republički geodetski zavod, koji će od ponedeljka započeti implementacija novog IT sistema u Nišavskom okrugu
Kina najavila obračun sa kršiocima sankcija UN
Srpska ekonomija
Nakon tvrdnji jednog južnokorejskog lista da kineski brodovi prodaju naftu Severnoj Koreji i na taj način krše sankcije Ujedinjenih nacija, kineska Vlada danas je potvrdila svoj stav da će se obračunati sa prestupnicima
Elektronskim putem registrovan prvi preduzetnik
Srpska ekonomija
U Agenciji za privredne registre (APR) danas je registrovan prvi preduzetnik korišćenjem sistema za podnošenje elektronskih prijava, a u pitanju je RAS LIFT, radnja za montažu i servis liftova iz Novih Banovaca, saopštio je APR
Priznanje za 100 najboljih radnika Ministarstva za rad
Srpska ekonomija
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Đorđević izjavio je danas da će 100 najboljih radnika resornog ministarstva biti nagrađeno sa 10.000 dinara, zahvaljujući podršci Udruženja osiguravača Srbije (UOS) koji finansira projekat "Čovek godine"
Fondu za jedinice lokalne samouprave ove godine 320 miliona dinara
Srpska ekonomija
Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Branko Ružić najavio je danas da će Fond za jedinice lokalne samouprave ove godine biti uvećan sa dosadašnjih 10.630.000 dinara na 320 miliona dinara čime će se konačno suštinski pomoći opštinama i gradovima
Železnica: 1,9 miljarde dinara u održavanje infrastrukture
Srpska ekonomija
"Infrastruktura železnice Srbije" će u 2018. godini uložiti 1,9 milijardi dinara u tekuće održavanje postojeće železničke infrastrukture, izjavio je Miroljub Jevtić, generalni direktor "Infrastrukture železnice Srbije"
Danas novi rok za izbor koncesionara
Srpska ekonomija
Rok za izbor ponuđača za koncesiju za Aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu produžen je do danas, objavljeno je u obaveštenju Vlade Srbije i aerodrom
Održivi i odgovorni razvoj urbanih sredina
Srpska ekonomija
Kroz projekte koje sprovodi Privredna komora Srbije daje snažnu podršku proklamovanim politikama  aktera u ovoj oblasti za energetski održiva i odgovorna mesta za život. Jedan od projekta jeste i Smart City čiji je cilj diseminacija koncepta pametnog grada koji će se postići rezultatom u vidu  “SMACC protokola”
Predstavljanje regionalne investicione platforme u februaru
Srpska ekonomija
Zajednička privredna komora Zapadnog Balkana sa sedištem u Trstu, predstaviće krajem februara u Londonu svoj prvi proizvod - regionalnu investicionu platformu, namenjenu potencijalnim investitorima u ekonomije regiona, najavio je predsednik Privredne komore Srbije (PKS) Marko Čadež
Računari i smartfoni u opasnosti zbog greške na čipu
Srpska ekonomija
Vodeći svetski proizvođači čipova i softverske kompanije, među kojima su Intel i Majkrosoft, suočeni su s problemom zbog kog se ogroman broj računara i smartfona u svetu našao pred rizikom od hakovanja i usporavanja performansi