Jubilarni 25. Kopaonik biznis forum, koji će ove godine okupiti rekordnih 1.000 učesnika, počeo je sinoć na Kopaoniku spacijalnim događajem Digitalna ekonomija - šansa za Srbiju da se nađe među vodećim zemljlama.
Ovogodišnji Kopaonik biznis forum prvi put će trajati četiri dana, od 4. do 7. marta, a centralna tema je - "Šta posle fiskalne konsolidacije: Kako fiskalnu stabilnost merama ekonomske politike pretvoriti u održiv rast i razvoj?"
Početak Foruma obeležen je tradicionalnim koktelom dobrodošlice, javlja Tanjug.
Prisutnima je na koktelu dobrodošlicu poželeo predsednik Saveza ekonomista Srbije i predsednik Programskog odbora KBF-a Aleksandar Vlahović koji je zahvalio domaćinu "MK grupi" i naglasio da bez njihovog angažovanja Kopaonik biznis forum ne bi postao najbolji poslovni forum u Jugoistočnoj Evropi.
Srbija bi mogla da bude među vodećim digitalnim ekonomijama u 21. veku, a već je lider u regionu po tome što deca od petog razreda uče informatiku, rečeno je večeras na Kopaonik biznis forumu.
Na specijalnom događaju Digitalna ekonomija - šansa za Srbiju da se nađe među vodećim zemljama, kojim je otvoren ovogodišnji Kopaonik biznis forum, jedan od osnivača i direktor kompanije Nordeus Branko Milutinović je naglasio da Srbija ima jedan od najmodernijih programa informatike u petom i šestom razredu ne samo u regionu, već u svetu.
Održan je panel posvećen ženskom preduzetništvu.
Više od polovine stanovništva čine žene, međutim, one nisu dovoljno prisutne na rukovodećim pozicijama u kompanijama, a da bi dostigle platu kao njihov kolega koji radi isti posao, morale bi da rade duže 40 dana u toku godine, rečeno je na panelu “Uloga žena u promeni poslovnog okruženja” na 25. Kopaonik biznis forumu.
Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković kaže, kako javlja Tanjug, da razlika u platama pokazuje rodnu nejednakost i ukazuje da muškarci u Evropi u proseku imaju 16,3 odsto veću platu u odnosu na žene za isti posao.