Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić otvorila je danas svetsko takmičenje u rešavanju poslovnih studija slučaja „Belgrade Business International Case Competition“ (BBICC) na kojem, pored tima sa FON-a, učestvuju i studenti sa 20 prestižnih univerziteta i biznis škola iz celog sveta.
Brnabić, koja je prošle godine bila počasni član žirija BBICC, poželela je dobrodošlicu takmičarima sa prestižnih svetskih univerziteta i biznis škola, i istakla da je BBICC jedno od 12 najprestižnijih međunarodnih takmičenja u studiji slučaja, saopštila je Kancelarija za saradnju sa medijima Vlade Srbije.
Predsednica Vlade je podvukla da je obrazovanje na vrhu liste prioriteta Vlade Srbije i osnova svakog uspešnog društva.
Verujem da možete da uđete u top deset ili pet svetskih takmičenja, a Vlada Srbije će nastaviti da vas podržava jer se BBICC savršeno uklapa u našu viziju obrazovanja za budućnost, poručila je ona.
Brnabić je ukazala na to da Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja sprovodi značajne reforme obrazovanja sa ciljem da se deca i mladi nauče kako da razmišljaju, a ne šta da misle.
Sproveli smo niz zakonskih promena kako bismo znanje približili privredi, uveli smo dualno obrazovanje, podržavamo preduzetnički duh i želimo da naši studenti nauče kako da pokrenu svoje kompanije, navela je premijerka.
Ona je, govoreći o značaju reformi obrazovanja, rekla da je tokom zvanične posete Londonu najvažniji sastanak imala sa predstavnicima rudarske kompanije ''Rio Tinto'', s kojima je razgovarala o zajedničkom projektu ''Jadar'' i rudi kriptonit pronađenoj kod Loznice.
To je novi mineral i može da bude mineral budućnosti. Nama su zato potrebni ljudi koji razmišljaju van uobičajenih okvira, koji će biti donosioci odluka i koji se neće plašiti nepoznatog, istakla je Brnabić.
BBICC je najprestižnije takmičenje ovog tipa u Jugoistočnoj Evropi. Na takmičenju će, pored tima sa FON-a kao predstavnika Univerziteta u Beogradu, učestvovati i studenti sa 20 prestižnih univerziteta i biznis škola iz celog sveta.
Reč je o studentima iz Sjedinjenih Američkih Država, Kanade, Tajlanda, Singapura, Hongkonga, Kine, Mađarske, Danske, Nemačke, Hrvatske, Libana i Australije.
Studenti će se na ovogodišnjem takmičenju suočiti sa tri realna poslovna izazova, a svoja rešenja predstaviće žiriju od 63 člana koji čine menadžeri i konsultanti vodećih kompanija u Srbiji.
Priliku da organizuje ovakvo takmičenje FON je dobio na osnovu rezultata koje su studenti tog fakulteta ostvarili na svetskim takmičenjima u rešavanju poslovnih studija slučaja širom sveta prethodnih pet godina.
Osim studenata i profesora FON-a, svečanom otvaranju takmičenja prisustvovali su ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Mladen Šarčević, kao i predstavnici vodećih kompanija u Srbiji.