Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Brnabić na samitu u Grčkoj

Srbija/Grčka
Vlada Srbije
Srpska ekonomija

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić boraviće danas u Atini, na poziv predsednika Vlade Republike Grčke, gde će učestvovati na 4. samitu „EU-Arab World Summit“.

Premijerka će se na marginama Samita sastati sa predsednikom Vlade Grčke Kirjakosom Micotakisom i sa predsednikom Prokopisom Pavlopulosom, saopštila je Vlada Srbije.

Četvrti „EU-Arab“ samit pod nazivom „Strateško partnerstvo“ okupiće političke i biznis lidere evromediteranskog prostora kako bi razgovarali o regionalnim ekonomskim i bezbednosnim izazovima.

Samit će se fokusirati na teme ekonomske saradnje i investicija, pre svega u oblastima energetike, infrastrukture, inovacija, tehnologije i zdravstvene zaštite.

Brnabić će govoriti na otvaranju Samita, na temu „Evropa i arapski svet: tranzicija i geopolitika“, zajedno sa predsednikom Kipra Nikosom Anastasijadesom, premijerima Grčke, Hrvatske i Albanije, Kirijakosom Micotakisom, Andrejem Plenkovićem i Edijem Ramom.

Jačanje saradnje između Evrope i arapskog sveta, posebno u oblastima ekonomije i diplomatije, danas je ključno za očuvanje i unapređenje regionalne i globalne stabilnosti.

U tom kontekstu, učešće predsednice Vlade na samitu izražava opredeljenost Srbije da ima aktivniju ulogu u stabilizaciji prilika u evromediteranskom prostoru i da jača političke, bezbednosne i ekonomske veze sa partnerima iz arapskog sveta, navedeno je u saopštenju.

Ostali naslovi

Novi pravilnik o voću - šta sme u EU
Srpska ekonomija
Novi pravilnik o voću koje putnici smeju da unesu u Evropsku uniju ne odnosi se na sve vrste, što znači da će od 14. decembra kada evropski propis stupi na snagu na udaru biti jabuke, kruške, šljive i trešnje, ali ne i nekoliko vrsta tropskog voća koje Srbi često nose na put
Saradnja s Afričkom unijom ogroman potencijal
Srpska ekonomija
Ekonomska saradnja Srbije i Afričke unije koju čini 55 članica ima ogromne potencijale, kao i saradnja Srbije i Egipta
Dostizanje evropskih standarda u radu energetskih postrojenja
Srpska ekonomija
Ministar rudarstva i energetike u Vladi Srbije Aleksandar Antić izjavio je danas da naša zemlja krupnim koracima ide ka tome da sva energetska postrojenja dovede na nivo najvišeg kvaliteta, kako bi se dostigli evropski standardi u pogledu zaštite životne sredine
Srbija da bude među prvih 10 na Duing biznis listi
Srpska ekonomija
Potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović saopštila je danas da je na sednici Zajedničke grupe za unapređenje pozicije Srbije na listi Svetske banke "Duing biznis" doneta odluka o izradi Akcionog plana “Srbija u top 10” na ovoj listi.
Štednja građana kontinuirano raste – dinarska štednja i dalje isplativija od devizne
Srpska ekonomija
Svetski dan štednje tradicionalno se obeležava 31. oktobra i tim povodom Narodna banka Srbije želi ponovo da podseti na značaj štednje, kao i na pozitivne trendove koji se poslednjih godina vide kroz njen konstantan rast, što ukazuje na sve veće poverenje građana u domaći bankarski sistem
Uskoro kompletan Koridor 10
Srpska ekonomija
Asfaltiranje Istočnog kraka Koridora 10 danas će biti završeno, uslediće postavljanje horizontalne i vertikalne signalizacije, provera opreme u tunelu Bancarevo, a Koridori Srbije će već od 31. oktobra biti spremni za otvaranje deonice Prosek-Crvena reka za saobraćaj, rekao je danas direktor sektora za izgradnju Koridora Srbije Aleksandar Senić
Mihajlovićeva sa Godfrijem o nastavku saradnje Srbije i SAD
Srpska ekonomija
Potprеdsеdnica Vladе Srbijе i ministarka građеvinarstva, saobraćaja i infrastrukturе, prof. dr Zorana Mihajlović, sastala sе danas s novoimеnovanim ambasadorom Sjеdinjеnih Amеričkih Država u Srbiji, Entonijеm Godfrijеm, i sa njim razgovarala o nastavku saradnjе dvе državе
Vlada bira avio-prevoznike sa Morave 
Srpska ekonomija
Vlada Srbije subvencionisaće avio-prevoznike koji budu izabrani na raspisanom tenderu za letove sa Aerodroma "Morava" kod Kraljeva
Skoro 37 miliona ljudi u Americi poseduje neki oblik kriptovalute
Srpska ekonomija
Broj Amerikanaca koji poseduju kriptovalute skoro se udvostručio u 2019. godini, sa 7,95 odsto u 2018. godini na 14,4 odsto
Nikodijević: Predlog budžeta rekordan, gotovo 50 odsto veći nego 2012. godine
Srpska ekonomija
Beograd je veliki grad, njegove potrebe su ogromne i trudimo se da iz dana u dan uradimo nešto dobro za Beograd, kako bi građani osetili poboljšanje, rekao je predsednik Skupštine Grada Beograda Nikola Nikodijević, koji je dodao da je predlog budžeta rekordan i da iznosi ukupno 143 milijarde u okviru grada i gradskih opština