Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Lufthanza u gubitku, najavljuje restrukturiranje

Nemačka
Srpska ekonomija

Nemačka vazduhoplovna kompanija Lufthanza u prvom tromesečju zabeležila je neto gubitak od 2,1 milijarde evra i najavila plan restrukturiranja budući da je pandemija koronavirusa zaustavila većinu letova od početka maja.

Kompanija svoje zaposlene priprema za velike rezove, uprkos postignutom ugovoru s nemačkom vladom o pomoći u visini devet milijardi evra koju bi ubrzo trebalo da odobri EU.

"S obzirom na vrlo spor oporavak potražnje moramo pokrenuti dugoročne mere prestrukturiranja kako bismo se tome suprotstavili", rekao je izvršni direktor Lufthanze Karsten Špor (Carsten Spohr).

Uprava namerava "značajno" da smanji troškove u odnosu na nivoe pre krize, rekao je on, iako Lufthanza u početku nije objavila pojedinosti o smanjenju radnih mesta.

Ostali naslovi

Stručni ispit za izdavanje dozvole fizičkim licima
Srpska ekonomija
Stručni ispit za izdavanje dozvole fizičkim licima za obavljanje poslova informisanja o članstvu u dobrovoljnom penzijskom fondu i poslovanju tog fonda, biće održan 3.jula u prostorijama Narodne banke Srbije
Probni popis poljoprivrede
Srpska ekonomija
U sklopu priprema predstojećeg Popisa poljoprivrede 2021. Republički zavod za statistiku sprovešće Probni popis poljoprivrede u periodu od 12. do 19. juna
Razlike u cenama popularne kafe
Srpska ekonomija
Cene popularne kafe kompanije Starbaks (Starbucks) u gotovo 16.000 poslovnica širom sveta jako se razlikuju
Kolektivna tužba protiv Gugla
Srpska ekonomija
U Sjedinjenim Američkim Državama podneta je kolektivna tužba protiv Gugla
Beč – nova metoda čini životinje providnim
Srpska ekonomija
Na Tehničkom fakultetu u Beču u saradnji sa Medicinskim fakultetom razvijena je nova metoda pomoću koje se dobijaju spektakularne slike potpuno providnih životinja koje se mogu posmatrati iznutra
Velika akcija Povratak u bioskop počinje 1. jula  
Srpska ekonomija
Nakon tri meseca pauze, bioskopi će od 1. jula ponovo otvoriti vrata za svoje posetioce. Veliku akciju "Povratak u bioskop", koja će u prvim danima jula biti organizovana u svim gradovima Srbije, inicirale su Sekcije distributera i prikazivača u Grupaciji kinematografije koje su uputile molbu za podršku Filmskom centru Srbije i Privrednoj komori Srbije, što su ove institucije i prihvatile.
Prva srpska igrana serija o životu lekara
Srpska ekonomija
"Jesenje kiše" je radni naslov prve domaće originalne serije koja se bavi medicinskom tematikom, životom lekara i medicinskih radnika
Beč: insekti – proteini budućnosti
Srpska ekonomija
Kriza izazvana korona virusom jednom bečkom preduzeću poslužila je kao povod da osmisli novu proizvodnu liniju
Proizvod domaćih stručnjaka - Higija dezinfekcioni tunel
Srpska ekonomija
Mladi inženjeri kraljevačke kompanije "Trefoil inženjering" za samo pet dana, u vreme vanrednog stanja, projektovali su i napravili Higija sistem - tunel za dekontaminaciju i dezinfekciju ljudi i predmeta
Na Palilulskoj pijaci Bum market dva dana
Srpska ekonomija
U organizaciji JKP „Gradske pijace” i članica Udruženja „Artisima” biće održan treći po redu „Bum  market”, 6. i 7. juna, od 8 do 18 sati na Pijaci „Palilula”, saopšteno je iz JKP „Gradske pijace”