Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Neuspešan i četvrti pokušaj prodaje imovine Galenike u CG

Podgorica
Srpska ekonomija

Četvrti pokušaj prodaje imovine nekadašnje farmaceutske kuće Galenika u stečaju je propao. Ni ovog puta nije bilo interesovanja za kupovinu kompleksa upravne zgrade Galenika kod Krivog mosta, koji uključuje prostor za proizvodnju i magacin sa pokretnom imovinom i zemljištem. 

Cena je u odnosu na prethodni poziv bila nešto niža, imajući u vidu da je stečajni upravnik Veselin Perišić tu imovinu prvobitno nudio za 3,8 miliona evra, a poslednjim pozivom za 3,16 miliona evra na koliko je imovina i procenjena.

Prodaja je uključivala i objekat za proizvodnju u Donjem Zagaracu površine 958 metara kvadratnih sa opremom i zemljištem ispod i oko objekta po ceni od 817.800 evra, dok je apoteke u Virpazaru i Sutomoru nudio za 43.700, odnosno 63.000 evra.

U stečaju započetom pre godinu zbog poreskog duga od 2,5 miliona evra, do sada je prodat samo jedan poslovni prostor za 103.000 evra.

Ukupni dugovi su, prema izveštaju Perišica, iznad devet miliona, a veći deo imovine je pod hipotekom zbog duga za kredit, preneo je Bankar.me.

Osim Poreske uprave, najveće neobezbeđeno potraživanje ima beogradska Galenika 3,7 miliona, koja je, bila većinski vlasnik Galenika Crna Gora. Četvrtinu vlasništva imala je država.

Ostali naslovi

Nema kompromisa o visini minimalne cene rada
Srpska ekonomija
Predstavnici Unije poslodavaca Srbije i sindikata na današnjem sastanku nisu uspeli da postignu kompromis o visini minimalne cene rada u idućoj godini i ostali su pri svojim ranijim stavovima
Ekonomski sporazum donosi značajne investicije
Srpska ekonomija
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je danas da je ekonomski sporazum, potpisan u Vašingtonu prošle nedelje, u pogledu novih investicija vredan približno četiri milijarde dolara i predstavlja investicioni procvat za ceo region
Na prodaju čokolade i žvake u vrednosti od 4,3 miliona dinara
Srpska ekonomija
Poreska uprava Srbije ponudila je na prodaju čokolade i žvake čija je vrednost 4,3 miliona dinara. Ta roba oduzeta je 27. avgusta u postupku poreske kontrole, a prodaje se drugi put, sada neposrednom pogodbom
Mirović: Za četiri godine obnovljeno 40 km puteva na Fruškoj gori 
Srpska ekonomija
Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović obišao je danas radove na rehabilitaciji saobraćajnice Beočin–Bešenovo, u dužini od 8,5 kilometara, čija je ukupna vrednost 379,3 miliona dinara
Za dve godine 7.950 stanova za pripadnike službi bezbednosti
Srpska ekonomija
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić obišla je danas, zajedno sa potpredsednicom vlade i ministarkom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zoranom Mihajlović, novoizgrađene stanove za pripadnike službi bezbednosti u Vranju
Otvoren poziv za onlajn obuke za program Prekvalifikacije za IT
Srpska ekonomija
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu u saradnji sa Programom Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) poziva zaposlena lica širom Srbije da se prijave na novi onlajn program Prekvalifikacije za IT do 30. septembra
Servisi eŠalter i eKatastar i za licencirane procenitelje
Srpska ekonomija
Republički geodetski zavod obezbedio je funkcionalnosti koje će licenciranim proceniteljima omogućiti podnošenje zahteva putem servisa eŠalter i pretraživanje baze podataka katastra nepokretnosti i uvid u prošireni set podataka putem servisa eKatastar
Poslednja uplata minimalca danas
Srpska ekonomija
Poslednja uplata 60 odsto od minimalne zarade u iznosu od 18.000 dinara biti isplaćena danas, dok će 120 odsto od minimalne zarade za novoosnovana preduzeća biti isplaćeno 21. septembra
Loš početak trgovačke nedelje na Beogradskoj berzi
Srpska ekonomija
Kolaps trgovinske aktivnosti i pad oba berzanska indeksa obeležili su početak trgovačke nedelje na Beogradskoj berzi. Ukupan promet na trgovanju iznosio je samo 1,7 miliona dinara (14,6 hiljada evra)
Kurs dinara prema evru 117,5636
Srpska ekonomija
Zvanični srednji kurs dinara prema evru iznosi danas 117,5636 dinara za evro, što je neznatna promena u odnosu na juče, objavila je Narodna banka Srbije.