Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Nema zastoja na velikim infrastrukturnim projektima

Srbija
Srpska ekonomija

Potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je da se na svim velikim infrastrukturnim projektima u Srbiji izvode radovi, na kojima je trenutno uposleno približno 6.000 radnika.

Mihajlović je, gostujući na RTS-u istakla da se radi kako na velikim projektima, kao što su izgradnja Moravskog koridora, auto-puta Sremska Rača–Kuzmin, auto-puta i brze saobraćajnice Ruma–Šabac–Loznica, deonici Preljina–Požega, tako i na desetinama drugih gradilišta.

Ona je prenela da redovno sa izvođačima razgovara o stanju na gradilištima, a da će jedan sastanak na temu izvođenja radova u uslovima epidemije COVID-19 imati i sledeće nedelje.

Apel svim građevinskim kompanijama jeste da vode računa o bezbednosti radnika jer je to najvažnije pitanje kako bismo maksimalno iskoristili građevinsku sezonu zbog naše ekonomije i privrednog rasta, objasnila je Mihajlović.

U Srbiji, kako je precizirala, postoji ukupno više od 60.000 aktivnih gradilišta, što je približno 16.000 gradilišta više nego u istom periodu prethodne godine.

Prema njenim rečima, veći broj aktivnih gradilišta znači da smo uspeli da stvorimo uslove da se u Srbiji više radi i gradi i da imamo stabilnost koja je potrebna.

Svako novo gradilište znači više radnih mesta, veći privredni rast i bolji život za građane, poručila je potpredsednica Vlade.

Ona je, govoreći o stanju u transportu, podsetila na to da ceo svet ima problem sa putničkim saobraćajem, ali da u teretnom saobraćaju nema nikakvih smetnji za uvoz, izvoz ili tranzit.

Kada pogledamo broj kamiona sada u odnosu na isti period prethodne godine, on je gotovo identičan, na granicama nema zastoja, a prolazak kamiona regulisan je u celom regionu, tako da se saobraćaj odvija nesmetano, podvukla je Mihajlović.

Ostali naslovi

Prvih pet koraka ka uspešnoj štednji
Srpska ekonomija
Aktuelna pandemija korona virusa uticala je na to da često manje izdvajamo za pojedine proizvode i usluge no što je to slučaj u redovnim okolnostima. To može biti i dobra prilika da u situaciji kad imamo potencijalno manje izdatke, a iste prihode, razmotrimo da počnemo da štedimo, naročito ako nismo već razvili tu korisnu naviku
Nove mere države dolaze u pravo vreme
Srpska ekonomija
Prvi paket mera, po oceni Marka Čadeža, sačuvao je kičmu privrede, a dodatna podrška, i ovoga puta široko postavljena, ali usmerena ka najranjivijem segmentu privrede,  još jedna je snažna injekcija koja će privredi obezbediti predah
Prva deonica Moravskog koridora do kraja sledeće godine
Deonica duga 27,8 kilometara predstavlja najmoderniju digitalnu saobraćajnicu kojom se rešava i regulacija reke
U rimskim hotelima u junu 99 odsto manje stranih gostiju
Srpska ekonomija
Po podacima turističke organizacije “Ente Bilaterale Turismo del Lazio”, u junu je u hotelima i privatnom smeštaju glavnoga italijanskog grada odselo samo 6.300 stranih gostiju, što je 99 odsto manje u odnosu na isti mesec prošle godine
Fond za razvoj odobrio 388 miliona dinara
Srpska ekonomija
Republički Fond za razvoj početkom nedelje odobrio je novčana sredstva za 51 kreditni zahtev
Izraelski investitori zainteresovani za širenje poslovanja u Srbiji
Srpska ekonomija
Izraelski investitori, uprkos situaciji, planiraju da ostanu i šire poslovanje u Srbiji
Prosečna majska neto plata 58.892 dinara
Srpska ekonomija
Prosečna neto plata u Srbiji za maj veća za 6,3 posto nominalno, odnosno 5,6 procenata realno u odnosu na istimesec prošle godine
Turska ne uvozi ruski gas naredne dve nedelje
Srpska ekonomija
Prema navodima medija Turska iz Rusije uvozi 70 odsto manje gasa u odnosu na maj prošle godine
Predlog mere za revitalizaciju
Unija poslodavaca Srbije uputila je Vladi Srbije predlog paketa 5+3 mere za revitalizaciju privrede i minimiziranje uticaja pandemije korona virusa na nacionalnu ekonomiju
Prirodna selekcija za auto industriju
Srpska ekonomija
Potražnja za novim automobilima u Evropskoj uniji izrazito je pala u prvoj polovini godine zbog pandemije korona virusa, a među zemljama s najvećim padom su Hrvatska, Španija i Italija