Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Putevi Srbije: Vozači oprezno i pažljivo

Srbija
Foto: Jelena Filipović
Srpska ekonomija

JP Putevi Srbije preporučuje opreznu vožnju zbog snežnih padavima u Srbiji i mogućnosti stvaranja poledice na putevima.

Kako je saopšteno u tom preduzeću, neprohodni su sledeći putni pravci I prioriteta/A kategorije održavanja: I B-39  Pirot - Babušnica - Veliko Bonjince kao i putni pravci II prioriteta/B kategorije održavanja: II A-226  Zlata - Leskovac.

Na najopterećenijim putnim pravcima I prioriteta/A kategorije održavanja kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do 5 centimetara na teritoriji Bačke, Beograda, Čačka, Ivanjice, Kolubare, Kosova, Kragujevca, Kruševca, Novog Pazara, Novog Sada, Pančeva, Požarevca, Požege, Subotice, Užica, Valjeva, Vranja, Zaječara, Zrenjanina. 

Na državnim putevima II prioriteta/B kategorije održavanja kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do 5 centimetaar na teritoriji Bačke, Beograda, Čačka, Ivanjice, Kolubare, Kosova, Kragujevca, Kruševca, Mačve, Novog Pazara, Novog Sada, Pančeva, Požarevca, Požege, Subotice, Užica, Vranja, Zaječara, Zrenjanina. 

Prilazi zimskim turističkim centrima su prohodni. Putevi Srbije savetuju vozačima da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put, a ukoliko se odluče na putovanje, treba da voze zaista oprezno i pažljivo. 

JP Putevi Srbije apeluje da vozači prilagode brzinu kretanja uslovima na putu i savetuje maksimalan oprez u vožnji, jer zbog niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima i vlažnih kolovoza moguće je stvaranje poledice.

RHMZ je saopštio da će tokom dana na području Srbije u većini mesta padati umeren sneg, a na jugu i jugoistoku povremeno i kiša koja će se zbog niske temperature lediti pri tlu.

U planinskim predelima povećanje visine snežnog pokrivača za 20 do 40 cm, naročito na jugozapadu Srbije, kao i u oblasti Homolja na istoku zemlje. 

U nižim predelima dalje povećanje visine snega za oko 10 cm, lokalno i više, osim Vojvodine, gde se očekuju slabije padavine (oko 5 cm snega) i krajnjeg juga Srbije, gde će uz sneg padati i kiša, koja će se lokalno lediti na tlu.

Ostali naslovi

Tender za nadzor na projektu gasne interkonekcije sa Bugarskom
Srpska ekonomija
Ministarstvo rudarstva i energetike Srbije saopštilo je da je danas raspisan Javni poziv za izbor nadzora na projektu gasne interkonekcije Srbija–Bugarska, što predstavlja prvi korak u pripremi za početak izgradnje novog gasovoda, koji se očekuje krajem ove godine
Najduži ekonomski oporavak u regionu čeka Crnu Goru, a najbrži Srbiju
Srpska ekonomija
Crnoj Gori će biti potreban najduži period za ekonomski oporavak od svih zemalja regiona, a Srbiji najkraći, navedeno je u januarskoj publikaciji Svetske banke "Globalne ekonomske perspektive"
Zlatiborska gondola prevozi prve putnike 
Srpska ekonomija
Zlatiborska panoramska žičara – gondola biće puštena u rad danas, a svečano otvaranje je planirano tri dana kasnije
Pripadnici Sektora za vanredne situacije angažovani na više lokacija
Srpska ekonomija
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije saopštilo je da su pripadnici Sektora za vanredne situacije angažovani u pružanju pomoći ugroženom stanovništvu i eventualnom spasavanju na više mesta u Srbiji zbog povećanih padavina i topljenja snega
PKS: Poziv poslodavcima da se uključe u sistem dualnog obrazovanja
Srpska ekonomija
Poslodavci u Srbiji koji žele da se uključe u sistem dualnog obrazovanja do kraja januara mogu da podnesu onlajn prijavu preko veb portala Privredne komore Srbije (PKS) http://portal.dualnoobrazovanje.rs/
Prijava za vakcinisanje putem portala eUprava
Srpska ekonomija
Od danas građani Srbije mogu da iskažu interesovanje za vakcinisanje protiv Kovid-19 popunjavanjem jednostavnog upitnika na portalu eUprava (www.euprava.gov.rs)
Kurs danas 117,5925 dinara za evro
Srpska ekonomija
Zvanični srednji kurs dinara prema evru danas iznosi  117,5925 dinara za evro, što je neznatna promena u odnosu na petak, objavila je Narodna banka Srbije
Intenzivan rad na rešavanju problema aerozagađenja
Srpska ekonomija
Ministarka zaštite životne sredine Srbije Irena Vujović rekla je da problem aerozagađenja ne može da se reši brzo, ali da se intenzivno radi na tome
Na mobilne aplikacije lani potrošeno čak 30,2 odsto više novca
Srpska ekonomija
Potrošnja korisnika koji su odlučili da plaćaju određene aplikacije u protekloj godini bila je još jednom rekordna i na globalnom godišnjem nivou je iznosila 111 milijardi američkih dolara, tj. 30,2 odsto više nego godinu ranije
Novi programi i obuke Centra za edukaciju i Poslovne akademije PKS
Srpska ekonomija
Centar za edukaciju i Poslovna akademija Privredne komore Srbije pripremaju i u 2021. nove programe, obuke i kurseve, namenjene privrednicima