Uz tradicionalno paljenje badnjaka i lomljenje pogače i pozdrav "Mir Božiji, Hristos se rodi" u Petrinji je održano obeležavanje Božića. Svečanost koju je organizovalo Srpsko narodno veće u saradnji sa Gornjokarlovačkom eparhijom SPC, održana je ispred zemljotresom porušene crkve Sveti Nikola.
Okupili smo se ovde, a ne u Zagrebu, gde smo se okupljali godinama, zbog toga što je najveći deo naših osećaja, očekivanja i našega rada preselio u Sisačko-moslavačku županiju, Petrinju, Glinu, Dvor, Kostajnicu, Majur, Sunju i Sisak. To su mesta koja su okupila celu Hrvatsku, sve njene građane, bez obzira na veru i nacionalnost i bez obzira u koji dan i u koje vreme slave rođenje Hristovo, rekao je predsednik SNV, Milorad Pupovac.
Pupovac je kada se lomila česnica pronašao novčić koji je potom dao gradonačelniku Petrinje Darinku Dumboviću.
Dumbović je, zahvalivši se na tom gestu, rekao da "Petrinja ima to jedno zajedništvo iz koje treba da se izvuče pouka, a to je da kažemo da smo jedna velika porodica sa velikim problemima".
Srpsko narodno veće od 2004. godine organizuje božićne prijeme u Zagrebu. Analitičari se slažu da, kada je te godine na prijemu SNV u Novinarskom domu u Zagrebu, Ivo Sanader izgovorio sintagmu "Mir Božiji, Hristos se rodi", to bila najava buduće političke saradnje HDZ-ove vlade sa srpskom manjinskom strankom.
"Vrlo skromno, ali primereno, taj je skup održan u Petrinji, čime se politička elita Srba u Hrvatskoj predstavila kao skupina ljudi sa snažnom empatijom prema stradanju sugrađana, pa i sunarodnika. I u Petrinji, skromno i pomalo žalosno, taj je skup imao značenje jednog od središnjih događaja. Svi su osećali potrebu da izraze međusobnu solidarnost, a iz Petrinje je taj impuls ekumenizma i građanske solidarnosti zvučao izrazito uverljivo i snažno", rekao je za "Srpsku ekonomiju", Davor Gjenero, politički analitičar iz Zagreba.
Srpsko narodno veće je dan nakon katastrofalnog zemljotresa pokrenulo akciju "Banija je naša kuća" kojom pomaže svim selima Gline, Petrinje, Kostajnice i Dvora.