U Čikagu u odnosu na podatak iz prethodne nedelje, pšenica je poskupela 4,58%, a kukuruz je poskupeo 1,70%.
Zabeležene su prodaje američkog kukuruza Kostariki i Gvatemali. Kiše u Brazilu odlažu setvu kukuruza.
Trgovci plaćaju višu cenu za pšenicu zbog rizika od vremenskih prilika. Vrlo niske temperature u Teksasu su pogodile ravnice, koje su uglavnom bez snežnog pokrivača, što sugeriše najmanje delimičnu štetu na ozimoj pšenici. Na međunarodnoj sceni zabeležen je tender Sirije od 200.000t mlinske pšenice.
U Čikagu u odnosu na podatak iz prethodne nedelje, soja je poskupela 0,56%, a sojina sačma je pojeftinila 0,70%.
Nastavlja se rast cena soje, koja i dalje ima korist od kašnjenja brazilske žetve zbog upornih kiša, posebno u najvećem regionu Mato Groso. Uprkos rastu cena soje, prerađivačke aktivnosti ostaju ograničene, sa fabrikama čije margine rastu zbog rasta cena ulja. USDA procenjuje da bi površine soje trebale dostići rekordno visok nivo.
U Parizu u odnosu na podatak iz prethodne nedelje, pšenica je poskupela 6,74%, a kukuruz je poskupeo 2,52%.
Cene pšenice na Evronekstu su u ponedeljak naglo porasle kako za trenutni rod, tako i za sledeći. Do rasta cena došlo je zbog smanjenih zaliha u Evropi, posebno u Francuskoj do kraja sezone. Hladni talas u Francuskoj i Zapadnoj Evropi ne bi trebao da ostavi veće posledice. Rad na poljima se nastavlja zahvaljujući blažim temperaturama i većina ozimih useva je u zadovoljavajućem stanju. Cene kukuruza na Evronekstu su se malo menjale na tržištu koje ostaje usko. Razlika u cenama između pšenice i kukuruza utiče na proizvođače stočne hrane da kupuju pšenicu.