Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Privrednici iz Rostova na Donu u Starom dvoru

Razgovori
Beoinfo
Srpska ekonomija

Pomoćnik gradonačelnika Beograda Andreja Mladenović primio je danas u Starom dvoru privrednu delegaciju Rostova na Donu koju je predvodio potpredsednik Privredne komore Rostovskog regiona Jurij Viktorovič Aleksejevski, saopštio je Beoinfo. 

Mladenović je podsetio da Grad Beograd ima veoma dobru saradnju sa ruskim gradovima i kompanijama iz ove zemlje. 

"Beograd ima bratske odnose sa Moskvom, imali smo više uzvratnih poseta i ta saradnja će se i dalje produbljivati organizacijom daljih susreta, a planiran je i novi protokol o saradnji koji će po svom zahvatu biti još širi od prethodnog. Dobre odnose imamo i sa drugim gradovima u Rusiji, poput Sankt Peterburga sa kojim ćemo takođe potpisati sporazum o bratimljenju", rekao je Mladenović. 

On je u okviru kulturne saradnje izdvojio spomeničko nasleđe, te podsetio da su jake veze između srpskog i ruskog naroda ovekovečene i spomenikom caru Nikolaju Drugom, ruskim mornarima i uglednom arhitekti Nikolaju Krasnovu, a za nekoliko meseci spomenik će dobiti i Sveti Aleksandar Nevski.

"Spomenici pokazuju ono što je ostalo za nama, a u sadašnjem vremenu moramo graditi i dobre privredne odnose dva naroda. Spremni smo da razgovaramo, čujemo vaše predloge i pomognemo vam u privrednim aktivnostima. U našem gradu imamo odlične odnose sa kompanijama Gaspromnjeft i Lukoil, a najviše sarađujemo u oblasti transporta i saobraćaja i u više navrata imali smo dobre sastanke sa ruskim kompanijama i predstavnicima vašeg nadležnog ministarstva", rekao je Mladenović.

Dodao je i da su dobri odnosi sa kompanijom Sinara iz Moskve, sa kojom se pregovara o beogradskom vozu i uvođenju "lastočka" sistema koji funkcioniše u oblasti transportnog sistema.

Potpredsednik Privredne komore Rostovskog regiona Jurij Viktorovič Aleksejevski je ukazao da je istorija međusobnih odnosa veoma dobra i duboka i naglasio da je delegacija već sedam dana u Srbiji i da je veoma zadovoljna prijemom na koji je naišla u našoj zemlji. 

"Naša dva regiona imaju na čemu da rade u ekonomskoj oblasti jer je dosadašnja razmena bila nerazvijena. Ove godine očekujemo vašu delegaciju u gradu Azovu, ovde imamo i svog predstavnika, a sa nama su na put krenuli predstavnici različitih privrednih grana, od mašinstva, preko ekoloških pakovanja do proizvodnje veštačkih đubriva. Srpski privrednici već su pokazali veliko interesovanje i već smo našli partnere u različitim oblastima. Postoji veliki potencijal za saradnju sa Rostovskom oblašću jer imamo velike poljoprivredne i industrijske komplekse koji mogu biti veoma interesantni za srpsko tržište", naveo je Aleksejevski.

Ostali naslovi

Mali: Dijalog sa privredom pravi način za napredak i razvoj zemlje
Srpska ekonomija
Ministar finansija Srbije Siniša Mali učestvovao je danas na svečanom zaključenju 15. godišnje i 8. izborne Skupštine NALED-a pod nazivom "Agenda 2025: Vizija za budućnost"
Primena izmena Zakona o finansijskoj podršci porodicama sa decom od 1. jula
Srpska ekonomija
Ministar za brigu o porodici i demografiju Srbije Ratko Dmitrović izjavio je danas da je predviđeno da primena Predloga zakona o izmenama i dopunama Zakona o finansijskoj podršci porodici sa decom otpočne 1. jula ove godine
Zaposlenje za najbolje diplomce medicinskih fakulteta i škola
Srpska ekonomija
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručio je danas najuspešnijim diplomcima svih medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji ugovore o zaposlenju
Potpisani kolektivni ugovori za kompanije EMS i Transnafta
Srpska ekonomija
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović potpisala je danas kolektivne ugovore sa poslovodstvom i sindikatima kompanija "Elektromreža Srbije" (EMS) i "Transnafta"
Blagi pad indeksa na Vol Stritu
Srpska ekonomija
Na Vol Stritu su Dau Džons i S&P 500 blago pali, dok je Nasdak indeks dostigao novi rekordan nivo, zahvaljujući najviše snažnom rastu cene deonice Tesle
Poštanska štedionica kupuje Komercijalnu banku u Banjaluci
Srpska ekonomija
Banka Poštanska štedionica potvrdila je listu Politika da inicijativa za kupovinu Komercijalne banke u Banjaluci od NLB grupe, koja je vlasnik matične Komercijalne banke Beograd, postoji i da je proces u toku
Promocija nordijskog hodanja u Srbiji
Srpska ekonomija
Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Tatjana Matić rekla je, na skupu Nordijske poslovne alijanse povodom podrške pokretu Nordijskog hodanja u Srbiji, da će naša zemlja u narednom periodu staviti akcenat na zdravstveni turizam
Kurs 117,5713 dinara za evro
Srpska ekonomija
Dinar vredi danas prema evru približno isto kao i juče, a zvanični srednji kurs iznosi 117,5713 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije
Građani Srbije od sutra i u Holandiju samo sa pasošem
Srpska ekonomija
Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Tatjana Matić izjavila je danas da građani Srbije od sutra mogu da putuju u Holandiju samo uz pasoš i bez bilo kakvih potvrda, a isto važi i za Holanđane koji dolaze u našu zemlju
Turske kompanije spremne za poslovanje u Srbiji
Srpska ekonomija
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Tomislav Momirović sastao se danas u Ankari sa ministrom saobraćaja i infrastrukture Turske Adilom Karaismailogluom i turskim privrednicima