Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Bambi proizvodi u Koka Kolinim kafićima širom sveta

Srbija
PKS
Srpska ekonomija

Proizvodi kompanije "Bambi" uskoro će se naći u Koka Kolinim kafićima širom sveta, najavio je danas predsednik PKS Marko Čadež prilikom obilaska proizvodnih pogona ove kompanije u  Požarevcu.

Čadež je istakao da će se u "Bambiju" graditi novi objekat i proizvodna linija za proizvodnju plazme, a vrednost te investicije je veća od 12 miliona evra. 

"Fantastična je stvar kada dođete u kompaniju koja, u godini koja nije bila ni malo laka, uspe da poveća izvoz za 15 odsto. Fantastično je kada dođete u kompaniju koja je lider kako u Srbiji tako i regionu i vidite da polako raste u svetskog lidera kao deo Koka Kola Helenik grupe. Ovo je najveća investicija Koka Kola Helenik grupe ikada, od septembra biće pušten u rad 10. proizvodni pogon za Bambi proizvode", rekao je Čadež.

Predsednik PKS je naveo da je ova grupa omogućila "Bambiju" da od lidera u regionu širi poslovanje na nova tržišta i raste u svetskog lidera.

Čadež je najavio da kompanija "Bambi" ulazi u projekat dualnog obrazovanja sledeće godine i pozvao roditelje i decu da se prijave za dva nova profila u srednjoj školi u Požarevcu, a to su operater u prehrambenoj industriji i prehrambeni tehničar.

Predsednik PKS je najavio da će proizvodi "Bambija" uskoro dobiti oznaku "Čuvarkuća", u okviru projekta PKS "Stvarano u Srbiji".

Čadež je obišao modrenu liniju za proizvodnju čuvenih "Bambijevih" brendova i posebno naglasio da je ponosan što vidi rešenja iz oblasti robotike koja su proizvod naših mladih stručnjaka.  

Generalni direktor Koka Kola Helenik Srbija i Crna Gora Svetislav Atanasov rekao je da je kompanija Bambi, zajedno sa Koka Kolom čiji je deo postala, ulaže značajna sredstva u proizvodnju i nova zapošljavanja. On je naveo da akvizicijom "Bambija" učestvuju sa 0,6 odsto u BDP Srbije.

Generalni direktor "Bambija" Dragan Stajković najavio je da će krenuti u izgradnju razvojnog centra koji će omogućiti kvalitetnu edukaciju i sticanje novih znanja srednjoškolaca, studenata, pripravnika.

Gradonačlenik Požarevca Saša Pavlović, ukazao je na značaj "Bambija" za lokalnu zajednicu i zapošljavanje, ali i celokupni privredni rast Srbije.

Koncern "Bambi" ima oko 800 zaposlenih u Požarevcu i Beogradu, godišnje proizvede oko 33.500 tona keksa, izvozi na 22 svetska tržišta, najviše u region, ali u planu je širenje na tržišta Švajcarske, Austrije, Rumunije, Mađarske.

Ostali naslovi

Letnja škola urbanizma
Srpska ekonomija
Udruženje urbanista Srbije dodelilo je nagradu "Nikola Dobrović" direktoru Republičkog geodetskog zavoda mr Borku Draškoviću na Redovnoj izbornoj skupštini Udruženja. To priznanje prvi čovek RGZ-a dobio je za ostvarene stručne rezultate u oblasti urbanizma i planiranja
Skok bitkoina
Srpska ekonomija
Cena bitkoina nastavila je rast, dostigavši ponovo granicu od 40.000 dolara nakon dve nedelje
Mali promet i negativno kretanje indeksa na beogradskoj berzi
Srpska ekonomija
Početak trgovačke nedelje na Beogradskoj berzi obeležio je poražavajuće mali promet i negativno kretanje indeksa. Ukupan promet na trgovanju iznosio je jedva 2,3 miliona dinara (nepunih 19,3 hiljade evra)
Od danas ponovo vozom od Beograda do Bara
Srpska ekonomija
Dnevni međunarodni brzi voz na relaciji Bar – Beograd – Bar počeće danas opet da saobraća, saopšteno je iz Željezničkog prevoza Crne Gore ŽPCG
Malina - glavno izvozno voće
Srpska ekonomija
Srbija je jedan od globalnih lidera u proizvodnji zamrznute maline, a skoro celokupna proizvodnja se dalje plasira na tržišta razvijenih zemalja
Odobreni radovi za rudnik bakra i zlata Čukaru Peki
Srpska ekonomija
Ministarstvo rudarstva i energetike Vlade Srbije saopštilo je da je izdalo rešenje kojim se kompaniji "Ziđin majning" odobrava izgradnja rudarskih objekata i izvođenje rudarskih radova za rudnik bakra i zlata "Čukaru Peki"
Kurs iznosi 117,5731 dinara za evro
Srpska ekonomija
Dinar vredi danas prema evru približno isto kao i juče, a zvanični srednji kurs iznosi 117,5731 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije
Ublažene mere protiv epidemije koronavirusa
Srpska ekonomija
Pokrajinski sekretar za zdravstvo i član Kriznog štaba za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti Kovid-19 Zoran Gojković saopštio je da je na današnjoj sednici tog tela predloženo dodatno ublažavanje protivepidemijskih mera u zemlji
Puna podrška radu lokalnih socijalno-ekonomskih saveta
Srpska ekonomija
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije Darija Kisić Tepavčević izjavila je danas da su lokalni socijalno-ekonomski saveti osnova svih aktivnosti Socijalno-ekonomskog saveta, budući da oni najbolje znaju kakve su potrebe i koji su izazovi na lokalnom nivou
Porast broja kupoprodajnih ugovora i u maju
Piše: Vesna Zdravković
U Srbiji je u maju zaključeno 12.648 ugovora o kupoprodaji nepokretnosti što je u odnosu na isti mesec prošle godine uvećenje od 61 odsto, a ako se poredi sa rekordnom 2019. godinom onda taj rast iznosi 21,6 procenata