Dobro došli na web portal SRPSKA EKONOMIJA

Počinje proizvodnja Dunhill u Vranju

Srbija
Srpska ekonomija

Kompanija British American Tobacco (BAT) odlučila je da u fabrici u Vranju počne sa proizvodnjom premium cigareta Dunhill, a kako kaže direktor za Srbiju i Crnu Goru Milorad Krstikeski, dolazak tog svetski prepoznatljivog proizvoda kompanije doprineće u značajnoj meri jačanju pozicije same kompanije na tržištu, privrede grada, a samim tim celokupne srpske privrede.

Dodao je da je širenjem proizvodnih kapaciteta ova kompanija još jednom potvrdila stabilnost, ali i stratešku i dugoročnu opredeljenost ka poslovanju i daljem ulaganju u srpsko tržište.

To će, takođe, ojačati i našu tržišnu poziciju i doprineti dodatnom rastu lokalne ekonomije i privrede i uticati na celokupnu privredu Srbije, kaže Krstikeski, prenela je RTV.

Naglašava da je cilj da BAT poveća izvoz na tržišta regiona i da izvoz iz fabrike u Vranju premaši trećinu ukupne proizvodnje.

"Još jedna potvrda visokih tehnoloških standarda koje ima fabrika u Vranju je i to što će sada ukupno pet fabrika u okviru BAT sistema u Evropi proizvoditi ovaj format cigareta iz premium klase, što je ujedno i dalji podsticaj za nastavak razvoja i unapređenja poslovanja fabrike", rekao je direkor kompanije BAT za Srbiju i Crnu Goru.

Premium cigarete Dunhill , čija je proizvodnja već počela u Vranju zadržaće nepromenjen kvalitet i ukus uz inoviranu paklicu.

Krstikeski podseća da BAT Vranje ove godine obeležava 135 godina postojanja, a da je kompanija BAT od svog dolaska u Srbiju pre 17 godina nastojala da konstantno ulaže u modernizaciju fabrike i da je u tom periodu uložila 270 milona evra.

Kroz poreze u budžet Srbije BAT je uplatio više od dve milijarde evra čime se svrstava u red najvećeg britanskog investitora i staje u red među najveće strane investitore na jugu Srbije, dodao je on.

"Naš cilj će i dalje u budućnosti ostati to da nastavimo sa kontinuiranim ulaganjem u modernizaciju proizvodnje i ostanemo pouzdan partner i oslonac srpske privrede. Ostajemo čvrsto posvećeni saradnji i dijalogu sa Vladom Srbije po svim pitanjima, a posebno akcizne i poreske politike i kao najpouzdaniji partner u borbi protiv sive ekonomije", poručuje Krstikeski i ističe da su predstavnici ove kompanije zadovoljni uslovima i poslovnom klimom Srbiji.

Direktor regionalne Privredne komore za pčinjski i jablanički okrug Goran Jović kaže da je uz proteklih 17 godina BAT pokazao izuzetne rezultate, te da je osavremenio proizvodnju i u značajnoj meri doprineo novim zapošljavanjima na jugu Srbije.

Jović kaže i da će razvoj i proizvodnja novih brendova poput Dunhill- a uticati na povećanje obima proizvodnje, a samim tim i stvoriti mogućnosti za nova zapošljavanja i veću spoljno trgovinsku razmenu.

"British American Tobacco je dobro prihvaćen i kod samog stanovništva i lokalne zajednice i kroz korporativne aktivnosti za vreme vanrednog stanja nastojao je da doprinese da se pandemija ublaži na teritoriji pčinjskog okruga", rekao je Jović.

Ostali naslovi

Više od 2,5 miliona dužnika prihvatilo moratorijum
Srpska ekonomija
Više od 2,5 miliona dužnika prihvatilo je dodatni dvomesečni moratorijum na otplatu obaveza bankama što je 82 odsto dužnika pravnih i fizičkih lica, rečeno je u Narodnoj banci Srbije
Nova era u odnosima Srbije i SAD
Srpska ekonomija
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je nastupila nova era u političkim i ekonomskim odnosima Srbije i SAD i istakla da Srbija, nakon otvaranja kancelarije američke Međunarodne razvojne finansijske korporacije (DFC) u Beogradu, ima pristup sredstvima, ali da od kvaliteta i broja projekata zavisi koliko će ih iskoristiti
Razmatra se subvencionisanje ugradnje gasa u automobile i kupovine bicikala
Srpska ekonomija
Ministar zaštite životne sredine Srbije Goran Trivan rekao je da to ministarstvo razmatra mogućnost da naredne godine omogući subvencionisanje ugradnje uređaja na gas u nove i polovne automobile kako bi se smanjilo zagađenje od izduvnih gasova
Dinar danas 117,5836 za evro
Srpska ekonomija
Zvanični srednji kurs dinara prema evru iznosi 117,5836 dinara za evro, što je neznatna promena u odnosu na juče, objavila je Narodna banka Srbije
Joksimović: DFC će doprineti ukupnoj razvojnoj saradnji
Srpska ekonomija
Ministarka za evropske integracije u Vladi Srbije Jadranka Joksimović prisustvovala je danas plenarnom sastanku predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Vlade Ane Brnabić sa specijalnim izaslanikom predsednika Donalda Trampa za dijalog Beograda i Prištine Ričardom Grenelom i izvršnim direktorom američke Međunarodne razvojne finansijske korporacije (DFC) Adamom Bolerom
Dolarov indeks na najvišim nivoima
Srpska ekonomija
Dolar je danas nakratko dostigao najviši nivo u šest nedelja prema korpi valuta u opreznom trgovanju na međunarodnim tržištima jer su investitori zazirali od rizika zbog zabrinutosti u vezi porasta broja novozaraženih i novih mera zatvaranja u Evropi
Otvorena regionalna kancelarija DFC u Beogradu
Srpska ekonomija
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i izvršni direktor američke Međunarodne razvojne finansijske korporacije (DFC) Adam Boler potpisali su danas Zajedničku izjavu kojom je ozvaničeno otvaranje regionalne kancelarije te korporacije u Beogradu
Čadež i Rukići: Osnivamo zajednički tim privrednika za podršku projektima
Srpska ekonomija
Predsednici Privredne komore Srbije (PKS) i Privredne komore Kosova (PKK), Marko Čadež i Berat Rukići, u zajedničkoj izjavi, najavili su osnivanje zajedničkog tima koji će pomoći efikasnijoj realizaciji projekata, kao doprinos poslovnih zajednica ekonomskoj normalizaciji predviđenoj vašingtonskim sporazumima
Dolazak DFC važan za povezivanje i stabilnost u regionu
Srpska ekonomija
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je danas da je za Srbiju od ogromnog značaja dolazak različitih vrsta kapitala i investicija, kao što je Američki fond za razvoj (DFC), koji je deo Vlade SAD i sa kojim ćemo realizovati infrastrukturne projekte vredne 3,7 milijardi dolara
Jačanje kapaciteta kompanija u ranoj fazi razvoja u zemljama Zapadnog Balkana
Srpska ekonomija
Svetska banka u okviru svog programa "PowerUP: Jačanje kapaciteta kompanija u ranoj fazi razvoja u zemljama Zapadnog Balkana" pokreće namenski program za više od 200 kompanija koji finansira Evropska unija u okviru Programa za razvoj i inovacije preduzeća Zapadnog Balkana (WB EDIF), i sprovodi ga uz podršku globalne konsultantske kompanije Deloitte